Găsește cele mai ieftine zboruri către San Francisco

Dus-întors
Economic
Boston (BOS)
San Francisco (SFO)
sâm. 10/4
sâm. 17/4
Any month
Compară cu momondo |

Cele mai ieftine zboruri către aeroporturile din San Francisco

Găsește cele mai ieftine zboruri către aeroporturile din San Francisco, plecând din orașul sau aeroportul care îți este cel mai aproape
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
San Francisco

CEL MAI IEFTIN TRASEU DIN Bucureşti CĂTRE San Francisco

Bucureşti (BUH) către San Francisco (SFO)

De obicei, zborurile către San Francisco din Bucureşti sunt mai ieftine atunci când zbori din Bucureşti către San Francisco, cu un preț mediu de 3.493 lei

CEA MAI IEFTINĂ LUNĂ PENTRU A ZBURA CĂTRE SAN FRANCISCO DIN BUCUREŞTI AEROPORTUL HENRI COANDĂDecembrieCu 14% mai ieftinZborurile din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă către San Francisco costă în medie doar 3.067 lei în Decembrie
CEA MAI SCUMPĂ LUNĂ PENTRU A ZBURA CĂTRE SAN FRANCISCO DIN BUCUREŞTI AEROPORTUL HENRI COANDĂIulieCu 24% mai scumpÎn Iulie, un zbor către San Francisco din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă costă aproximativ 4.414 lei
CEA MAI POPULARĂ LUNĂ PENTRU A ZBURA CĂTRE SAN FRANCISCO DIN BUCUREŞTI AEROPORTUL HENRI COANDĂDecembrie295% mai vizitatUtilizatorii momondo caută zboruri către San Francisco din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă în Decembrie mai des decât în orice altă lună

Care este cel mai bun moment pentru a zbura către San Francisco?

Care este cel mai ieftin zbor către San Francisco?

225 lei este cea mai ieftină ofertă găsită pe momondo în ultimele două săptămâni pentru un zbor către San Francisco. Acest zbor pleacă din Las Vegas și este cu 90% mai ieftin decât majoritatea zborurilor în San Francisco. Pentru a găsi cel mai mic preț către San Francisco, din zona ta, folosește funcționalitatea momondo Ghid pentru prețul acestei rute.

Care este cea mai ieftină lună pentru a zbura în San Francisco?

În general, Februarie este cea mai ieftină lună pentru a zbura din România în San Francisco. Aceasta fiind perioada de „extra-sezon”, te poți aștepta la prețuri de aproximativ 3.009 lei. Dacă nu vrei să vizitezi San Francisco în Februarie, atunci at trebui să aștepți până în luna Noiembrie pentru a zbura din România; și atunci, prețurile biletelor de avion sunt ieftine, având un preț mediu de 3.029 lei.

Cu cât timp înainte ar trebui să-mi rezerv zborul către San Francisco?

Cel mai bun moment pentru a-ți rezerva zborul din România în România este cu 40 zile înainte, atunci când prețurile costă, aproximativ, 3.493 lei. Te sfătuim, totuși, să verifici prețurile acum pentru că utilizatorii momondo au găsit recent bilete la numai 2.203 lei.

Care este cea mai ieftină zi pentru a zbura în San Francisco?

În medie, cea mai ieftină zi pentru a zbura din România în San Francisco este luni. Utilizatorii momondo au găsit bilete cu plecare în zilele de luni pentru numai 2.677 lei. Totuși, acest preț poate fluctua în funcție de compania aeriană care operează zborul, sezonul și perioada. Dacă programul tău de călătorie este flexibil, încearcă să eviți plecarea într-o zi de sâmbătă pentru că biletele tind să coste în jur de 3.926 lei. Aceste prețuri se pot modifica, așa că asigură-te că îți setezi o Alertă de preț pentru zborurile în San Francisco.

Care este cel mai ieftin moment al zilei pentru a zbura în San Francisco?

Datele noastre arată că cele mai ieftine zboruri din România în San Francisco sunt, de obicei, cele cu plecare după-amiaza. Utilizatorii nosștri au găsit zboruri către San Francisco după-amiaza pentru numai 2.932 lei. Zborurile către San Francisco sunt mai scumpe la prânz, cu un preț mediu al biletului de 3.801 lei. Plecările la prânz se suprapun celor mai aglomerate ore ale zilei, ceea ce explică prețurile ridicate.

Există și alte opțiuni de aeroporturi în apropiere de San Francisco?

În funcție de luna și de aeroportul de plecare, cei care zboară în San Francisco ar putea găsi prețuri mai bune pentru Aeroportul Oakland (19 km from San Francisco city center), Aeroportul Concord Buchanan Fld (38 km from San Francisco city center), Aeroportul Napa County (48 km from San Francisco city center), Aeroportul San Jose (64 km from San Francisco city center) sau Aeroportul Sacramento Intl (la 123 km față de centrul orașului San Francisco).

Există o alternativă mai ieftină pentru zborul în San Francisco?

Prețurile variază în funcție de destinația de plecare a călătorilor, dar, în medie, cel mai ieftin aeroport pentru a zbura în San Francisco este Aeroportul San Jose (cu o medie a prețului de 2.076 lei/persoană). De cele mai multe ori, utilizatorii găsesc cele mai bune prețuri atunci când folosesc funcționalitatea Ghid pentru prețul acestei rute.


Oferte găsite pe momondo pentru zborurile către San Francisco

Vezi care sunt unele dintre cele mai bune prețuri găsite recent de utilizatorii momondo pentru zborurile din România în San Francisco
Companii aeriene multiple
20 sept.
03:00Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
19h 05m
1 escală
22:05San Francisco
27 nov.
14:50San Francisco
19h 00m
2 de escale
09:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
3.302 lei
Caută similare
Companii aeriene multiple
20 sept.
03:00Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
19h 05m
1 escală
22:05San Francisco
27 nov.
14:50San Francisco
19h 00m
2 de escale
09:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
3.368 lei
Caută similare
Companii aeriene multiple
1 sept.
03:00Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
19h 05m
1 escală
22:05San Francisco
9 sept.
04:10San Francisco
21h 20m
2 de escale
01:30Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
2.558 lei
Caută similare
Companii aeriene multiple
1 sept.
03:00Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
20h 20m
1 escală
23:20San Francisco
9 sept.
15:15San Francisco
20h 20m
1 escală
11:35Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
3.050 lei
Caută similare
Companii aeriene multiple
29 apr.
03:00Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
25h 24m
3 de escale
04:24San Francisco
5 mai
04:35San Francisco
19h 05m
2 de escale
23:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
3.339 lei
Caută similare
Companii aeriene multiple
12 iun.
14:20Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
31h 30m
2 de escale
21:50San Francisco
19 iun.
15:55San Francisco
19h 00m
2 de escale
10:55Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
2.711 lei
Caută similare
  • Dus-întors
  • Doar dus
  • Multi-City
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
  • Multiple
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi