Găsește cele mai ieftine zboruri către Chicago

Dus-întors
1 adult
Economic
De unde?
În?
Lu 17/5
Lu 24/5

Cele mai ieftine zboruri către aeroporturile din Chicago

Găsește cele mai ieftine zboruri către aeroporturile din Chicago, plecând din orașul sau aeroportul care îți este cel mai aproape
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Aeroportul Chicago O'Hare Intl

CEL MAI IEFTIN TRASEU DIN Bucureşti CĂTRE Chicago

Bucureşti Aeroportul Henri Coandă (OTP) către Chicago (CHI)

De obicei, zborurile către Chicago din Bucureşti sunt mai ieftine atunci când zbori din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă către Chicago, cu un preț mediu de 2.855 lei

CEA MAI IEFTINĂ LUNĂ PENTRU A ZBURA CĂTRE CHICAGO DIN BUCUREŞTI AEROPORTUL HENRI COANDĂMartieCu 34% mai ieftinZborurile din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă către Chicago costă în medie doar 1.883 lei în Martie
CEA MAI SCUMPĂ LUNĂ PENTRU A ZBURA CĂTRE CHICAGO DIN BUCUREŞTI AEROPORTUL HENRI COANDĂIulieCu 33% mai scumpÎn Iulie, un zbor către Chicago din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă costă aproximativ 3.787 lei
CEA MAI POPULARĂ LUNĂ PENTRU A ZBURA CĂTRE CHICAGO DIN BUCUREŞTI AEROPORTUL HENRI COANDĂDecembrie338% mai vizitatUtilizatorii momondo caută zboruri către Chicago din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă în Decembrie mai des decât în orice altă lună

Care este cel mai bun moment pentru a zbura către Chicago?

  • Care este cel mai ieftin zbor către Chicago?

    Utilizatorii care au rezervat călătorii către Chicago, cu plecare din Timișoara, au găsit bilete de avion cu 45% mai ieftine decât prețul mediu al zborurilor în Chicago. Pentru a găsi cele mai ieftine prețuri din zona ta, folosește funcționalitatea momondo Ghid pentru prețul acestei rute.

  • Care este cea mai ieftină lună pentru a zbura în Chicago?

    Luna Februarie este, în medie, cea mai ieftină pentru a zbura în Chicago din România, majoritatea prețurilor fiind de doar 2.082 lei. Dacă nu poți călători în timpul lunii Februarie, atunci rezervă zboruri în Chicago din România pentru luna Martie. Zborurile către Chicago în Martie, deși nu sunt la fel de ieftine ca cele din Februarie, au totuși un preț mediu de 2.260 lei.

  • Cu cât timp înainte ar trebui să-mi rezerv zborul către Chicago?

    Recomandăm cumpărarea zborurilor din România către Chicago cu 51 zile înainte de data plecării pentru că acela este momentul în care utilizatorii momondo tind să găsească cele mai bune prețuri. În medie, utilizatorii noștri au găsit zboruri în Chicago la 2.940 lei. Ține minte că poți găsi oricând zboruri ieftine către Chicago. De fapt, utilizatorii noștri au găsit zboruri la numai 2.321 lei în ultimele 72 de ore.

  • Care este cea mai ieftină zi pentru a zbura în Chicago?

    Cea mai ieftină zi pentru plecarea ta în Chicago este miercuri, atunci când pot fi găsite bilete de avion la numai 3.146 lei. Acest lucru se datorează faptului că există o cerere mai mică pentru zborurile din această zi a săptămânii. Dacă programul tău de călătorie este flexibil, încearcă să eviți plecarea într-o zi de luni pentru că biletele tind să coste în jur de 3.280 lei. Aceste prețuri se pot modifica, așa că asigură-te că îți setezi o Alertă de preț pentru zborurile în Chicago.

  • Care este cel mai ieftin moment al zilei pentru a zbura în Chicago?

    Cele mai recente date ale noastre arată că cel mai bun moment al zilei pentru a zbura în Chicago este după-amiaza. Zborurile din România în Chicago în acest moment al zilei pot fi de numai 2.231 lei. Încearcă să nu rezervi zborurile seara pentru că au un preț de aproximativ 3.259 lei. Bineînțeles, acest preț poate varia în funcție de perioada anului și de aeroportul de destinație.

  • Există și alte opțiuni de aeroporturi în apropiere de Chicago?

    În funcție de luna și de aeroportul de plecare, cei care zboară în Chicago ar putea găsi prețuri mai bune pentru Aeroportul Chicago O'Hare Intl (la 26 km de centrul orașului Chicago), Aeroportul Chicago Greater Rockford (la 126 km de centrul orașului Chicago).

  • Există o alternativă mai ieftină pentru zborul în Chicago?

    În general, cel mai ieftin aeroport din apropiere de Chicago este Aeroportul Chicago Midway, cu un preț mediu de 2.576 lei/persoană. Aceste prețuri variază, bineînțeles, în funcție de destinația de plecare a călătorilor. Cei care vor să economisească bani sunt sfătuiți să folosească funcționalitateaGhid pentru prețul acestei rute.


Oferte găsite pe momondo pentru zborurile către Chicago

Vezi care sunt unele dintre cele mai bune prețuri găsite recent de utilizatorii momondo pentru zborurile din România în Chicago
Companii aeriene multiple
7 oct.
OTP03:20Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
18h 50m
2 de escale
ORD22:10Chicago O'Hare Intl
11 oct.
ORD17:10Chicago O'Hare Intl
18h 25m
2 de escale
OTP11:35Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
2.555 lei
Caută similare
Companii aeriene multiple
8 oct.
OTP03:00Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
21h 05m
2 de escale
ORD00:05Chicago O'Hare Intl
11 oct.
ORD12:00Chicago O'Hare Intl
16h 15m
2 de escale
OTP04:15Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
2.551 lei
Caută similare
Companii aeriene multiple
6 oct.
OTP03:00Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
21h 05m
2 de escale
ORD00:05Chicago O'Hare Intl
11 oct.
ORD12:00Chicago O'Hare Intl
16h 15m
2 de escale
OTP04:15Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
2.600 lei
Caută similare
Companii aeriene multiple
6 oct.
OTP16:15Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
25h 05m
2 de escale
ORD17:20Chicago O'Hare Intl
12 oct.
ORD18:00Chicago O'Hare Intl
13h 50m
1 escală
OTP07:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
2.321 lei
Caută similare
Companii aeriene multiple
17 iun.
CLJ02:00Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
16h 20m
1 escală
ORD18:20Chicago O'Hare Intl
15 iul.
ORD12:00Chicago O'Hare Intl
24h 30m
3 de escale
CLJ12:30Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
2.649 lei
Caută similare
Companii aeriene multiple
8 oct.
OTP09:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
28h 15m
2 de escale
ORD14:05Chicago O'Hare Intl
12 oct.
ORD18:00Chicago O'Hare Intl
13h 50m
1 escală
OTP07:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
2.349 lei
Caută similare

Găsește cele mai ieftine zboruri doar dus în Chicago

Dacă te interesează zborurile doar dus din România în Chicago, vezi mai jos câteva dintre oferte noastre.
Companii aeriene multiple
17 iun.
OTP03:10Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
19h 05m
2 de escale
ORD22:15Chicago O'Hare Intl
1.154 lei
Caută similare
Companii aeriene multiple
18 iun.
OTP04:20Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
19h 45m
2 de escale
ORD00:05Chicago O'Hare Intl
1.215 lei
Caută similare
Companii aeriene multiple
22 iul.
OTP18:35Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
29h 30m
3 de escale
ORD00:05Chicago O'Hare Intl
1.284 lei
Caută similare

Aeroporturi în apropiere de Chicago

Mai jos poți vedea toate aeroporturile din Chicago, împreună cu distanța față de centrul orașului

Rute populare către Chicago

Cele mai frecvente căutări de zboruri către Chicago, împreună cu cele mai mici prețuri și cele mai scurte durate de zbor
Zboruri din Cluj-Napoca către Chicago
Cel mai scurt timp de zbor28h 20m
Cel mai ieftin2.653 lei
Zboruri din Bucureşti către Chicago
Cel mai scurt timp de zbor17h 50m
Cel mai ieftin2.713 lei

Începe să-ți planifici călătoria în Chicago