Zboruri Europa România Cluj-Napoca

Găsește bilete de avion ieftine spre Cluj-Napoca

vin. 24/1
vin. 31/1
Any month
Compară cu momondo |

Când este perioada ideală pentru a zbura către Cluj-Napoca?

150€
120€
90€
54€
Preț
54€ - 144€

Dacă vremea este criteriul pe care îl cauți, atunci temperatura ideală pentru plimbări o vei găsi în lunile de primăvară sau toamnă. Verile sunt foarte calde, așa cum se întâmplă în majoritatea orașelor din România. Dar dacă poți suporta căldura, te vei putea bucura și de renumitele festivaluri de muzică de aici.


Oferte găsite pe momondo pentru zborurile către Cluj-Napoca

Verifică unele dintre cele mai bune prețuri la zborurile către Cluj-Napoca, găsite recent de utilizatorii momondo.
Rapid
Ieftin
Blue Air
Blue Air
07 feb.
01:05
OTP
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
1h 00m
CLJ
02:05
Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj aeroport
Blue Air
09 mar.
00:00
CLJ
Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj aeroport
1h 00m
OTP
01:00
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
35€
Blue Air
Blue Air
14 feb.
01:05
OTP
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
1h 00m
CLJ
02:05
Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj aeroport
Blue Air
09 mar.
10:30
CLJ
Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj aeroport
1h 00m
OTP
11:30
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
36€
Blue Air
Blue Air
24 ian.
01:05
OTP
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
1h 00m
CLJ
02:05
Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj aeroport
Blue Air
03 feb.
00:00
CLJ
Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj aeroport
1h 00m
OTP
01:00
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
37€
TAROM
TAROM
12 iun.
00:55
OTP
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
0h 55m
CLJ
01:50
Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj aeroport
TAROM
15 iun.
10:00
CLJ
Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj aeroport
0h 55m
OTP
10:55
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
59€
TAROM
TAROM
27 ian.
23:55
OTP
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
0h 55m
CLJ
00:50
+1
Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj aeroport
TAROM
31 ian.
00:00
CLJ
Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj aeroport
1h 00m
OTP
01:00
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
82€
TAROM
TAROM
13 feb.
20:05
OTP
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
0h 55m
CLJ
21:00
Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj aeroport
TAROM
16 feb.
07:45
CLJ
Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj aeroport
1h 10m
OTP
08:55
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
96€
TAROM
TAROM
12 iun.
00:55
OTP
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
0h 55m
CLJ
01:50
Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj aeroport
TAROM
15 iun.
10:00
CLJ
Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj aeroport
0h 55m
OTP
10:55
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
59€
TAROM
TAROM
27 ian.
23:55
OTP
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
0h 55m
CLJ
00:50
+1
Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj aeroport
TAROM
31 ian.
00:00
CLJ
Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj aeroport
1h 00m
OTP
01:00
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
82€
Blue Air
Blue Air
07 feb.
01:05
OTP
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
1h 00m
CLJ
02:05
Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj aeroport
Blue Air
09 mar.
00:00
CLJ
Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj aeroport
1h 00m
OTP
01:00
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
35€
Blue Air
Blue Air
14 feb.
01:05
OTP
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
1h 00m
CLJ
02:05
Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj aeroport
Blue Air
09 mar.
10:30
CLJ
Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj aeroport
1h 00m
OTP
11:30
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
36€
Blue Air
Blue Air
24 ian.
01:05
OTP
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
1h 00m
CLJ
02:05
Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj aeroport
Blue Air
03 feb.
00:00
CLJ
Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj aeroport
1h 00m
OTP
01:00
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
37€
TAROM
TAROM
13 feb.
20:05
OTP
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
0h 55m
CLJ
21:00
Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj aeroport
TAROM
16 feb.
07:45
CLJ
Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj aeroport
1h 10m
OTP
08:55
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
96€

Cu ce companii aeriene poți zbura către Cluj-Napoca?

Wizz Air, TAROM și Blue Air sunt companiile aeriene cele mai populare

Aeroportul „Avram Iancu” Cluj-Napoca este al doilea cel mai mare aeroport din România. Spre Cluj-Napoca din București zboară TAROM, Blue Air și Wizz Air, iar din Timișoara sau Iași poți rezerva și zborurile Blue Air. Printre alte companii aeriene care operează în Cluj Napoca: Lufthansa, Turkish Airlines, LOT Polish Airlines cu zboruri directe Cluj Napoca – Varșovia dar și zboruri cu escală spre destinații internaționale și transatlantice precum New York sau Chicago.


Aeroporturi în apropiere de Cluj-Napoca

Mai jos poți vedea toate aeroporturile din Cluj-Napoca, împreună cu distanța față de centrul orașului
Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
5 km față de centrul orașului

Zboruri către Cluj-Napoca

Cele mai căutate zboruri către Cluj-Napoca împreună cu cel mai mic preț și durata minimă de călătorie
Zboruri din Lyon către Cluj-Napoca
Cel mai rapid zbor
2h 25m
Ieftin
26€
Zboruri din Basel către Cluj-Napoca
Cel mai rapid zbor
2h 05m
Ieftin
29€
Zboruri din Nürnberg către Cluj-Napoca
Cel mai rapid zbor
1h 50m
Ieftin
32€
Zboruri din Bucureşti către Cluj-Napoca
Cel mai rapid zbor
0h 50m
Ieftin
35€
Zboruri din Viena către Cluj-Napoca
Cel mai rapid zbor
1h 20m
Ieftin
35€
Zboruri din Paris către Cluj-Napoca
Cel mai rapid zbor
2h 35m
Ieftin
36€
Zboruri din Londra către Cluj-Napoca
Cel mai rapid zbor
2h 45m
Ieftin
39€
Zboruri din Dortmund către Cluj-Napoca
Cel mai rapid zbor
2h 10m
Ieftin
41€
Zboruri din Frankfurt către Cluj-Napoca
Cel mai rapid zbor
2h 10m
Ieftin
42€
Zboruri din Berlin către Cluj-Napoca
Cel mai rapid zbor
1h 50m
Ieftin
42€
Zboruri din Milano către Cluj-Napoca
Cel mai rapid zbor
2h 00m
Ieftin
51€
Zboruri din Valencia către Cluj-Napoca
Cel mai rapid zbor
3h 15m
Ieftin
67€
Zboruri din Stuttgart către Cluj-Napoca
Cel mai rapid zbor
4h 30m
Ieftin
69€
Zboruri din Zaragoza către Cluj-Napoca
Cel mai rapid zbor
3h 10m
Ieftin
71€
Zboruri din Bruxelles către Cluj-Napoca
Cel mai rapid zbor
2h 25m
Ieftin
75€
Zboruri din Madrid către Cluj-Napoca
Cel mai rapid zbor
3h 40m
Ieftin
77€
Zboruri din Roma către Cluj-Napoca
Cel mai rapid zbor
1h 55m
Ieftin
81€
Zboruri din Eindhoven către Cluj-Napoca
Cel mai rapid zbor
2h 20m
Ieftin
81€
Zboruri din Köln către Cluj-Napoca
Cel mai rapid zbor
2h 10m
Ieftin
91€
Zboruri din Barcelona către Cluj-Napoca
Cel mai rapid zbor
3h 05m
Ieftin
97€
Vezi mai multe

Cum poți ajunge de la aeroport către centrul orașului?

Cea mai rapidă metodă de a ajunge în centru este să folosești un taxi, mai ales că prețurile sunt mult mai mici decât în alte orașe europene, iar distanța față de centru este relativ mică.

De asemenea, poți folosi și linia de transport în comun, care te aduce în centru în aproximativ 30 de minute, în funcție de trafic.


Începe să-ți planifici călătoria în Cluj-Napoca


Obiective turistice în Cluj Napoca

Vizita în Cluj trebuie să înceapă cu Piața Unirii, pentru a admira biserica Sf. Mihail și monumentul Matei Corvin. Palatul Banffy este tot acolo, iar Muzeul de Artă te așteptă să îi admiri operele. Biserica Franciscană și Muzeul Farmaciei merită câte puțin din timpul tău.

Când termini de vizitat tot pe aici, poți să faci puțină mișcare urcând pe dealul Cetățuia. Priveliștea de acolo merită tot efortul.

Tot pentru puțină relaxare poți merge și în Parcul Central, fără să fie nevoie să urci. Pentru a afla mai mult despre folclor și istorie poți vizita Muzeul Etnografic al Transilvaniei. Dacă soarele ține cu tine, te poți relaxa cu priveliștea lacului Tarnița, în apropierea orașului.

Seara poți vedea un spectacol la Teatrul Național din Cluj sau poți opta pentru ceva contemporan la Fabrica de Pensule.

*Prețurile biletelor de avion către Cluj-Napoca se referă la zboruri la clasa economică, găsite de către utilizatorii momondo în ultimele 72 de ore. Este posibil ca aceste tarife să nu mai fie disponibile.
Zboruri Europa România Cluj-Napoca