Găsește cele mai ieftine zboruri către Phoenix

Dus-întors
Economic
Washington, D.C. (WAS)
Phoenix (PHX)
dum. 11/4
dum. 18/4
Any month
Compară cu momondo |

Cele mai ieftine zboruri către aeroporturile din Phoenix

Găsește cele mai ieftine zboruri către aeroporturile din Phoenix, plecând din orașul sau aeroportul care îți este cel mai aproape
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Phoenix

CEL MAI IEFTIN TRASEU DIN Bucureşti CĂTRE Phoenix

Bucureşti Aeroportul Henri Coandă (OTP) către Phoenix (PHX)

De obicei, zborurile către Phoenix din Bucureşti sunt mai ieftine atunci când zbori din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă către Phoenix Sky Harbor Intl, cu un preț mediu de 3.985 lei

CEA MAI IEFTINĂ LUNĂ PENTRU A ZBURA CĂTRE PHOENIX DIN BUCUREŞTI AEROPORTUL HENRI COANDĂAugustCu 15% mai ieftinZborurile din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă către Phoenix costă în medie doar 3.387 lei în August
CEA MAI SCUMPĂ LUNĂ PENTRU A ZBURA CĂTRE PHOENIX DIN BUCUREŞTI AEROPORTUL HENRI COANDĂIulieCu 24% mai scumpÎn Iulie, un zbor către Phoenix din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă costă aproximativ 4.932 lei
CEA MAI POPULARĂ LUNĂ PENTRU A ZBURA CĂTRE PHOENIX DIN BUCUREŞTI AEROPORTUL HENRI COANDĂDecembrie380% mai vizitatUtilizatorii momondo caută zboruri către Phoenix din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă în Decembrie mai des decât în orice altă lună

Care este cel mai bun moment pentru a zbura către Phoenix?

Care este cel mai ieftin zbor către Phoenix?

Cea mai bună ofertă găsită pe momondo în ultimele două săptămâni a fost un zbor către Phoenix, cu plecare din New York City, la 684 lei. Acest preț este cu 70% mai ieftin decât majoritatea ofertelor la zborurile în Phoenix. Pentru a găsi cel mai mic preț în Phoenix, din zona ta, încearcă funcționalitatea momondo Ghid pentru prețul acestei rute.

Care este cea mai ieftină lună pentru a zbura în Phoenix?

În general, August este cea mai ieftină lună pentru a zbura din România în Phoenix. Aceasta fiind perioada de „extra-sezon”, te poți aștepta la prețuri de aproximativ 3.412 lei. Dacă nu poți vizita Phoenix în timpul lunii August, atunci, plecarea din România în Mai este, de asemenea, o opțiune ieftină. Cei mai mulți utilizatori momondo găsesc prețuri în jur de 3.491 lei pentru această lună.

Cu cât timp înainte ar trebui să-mi rezerv zborul către Phoenix?

În general, pentru cei mai mulți călători, rezervarea zborului către Phoenix cu 37 zile înainte de plecare este cea mai ieftină opțiune - biletele costă în jur de 4.016 lei. Totuși, în ultimele 72 de ore, oamenii au găsit zboruri din România la prețuri de doar 3.933 lei.

Care este cea mai ieftină zi pentru a zbura în Phoenix?

Conform datelor noastre, luni este cea mai ieftină zi pentru a zbura în Phoenix din România. Cele mai ieftine bilete de avion pentru o plecare într-o zi de luni au costat, de curând, 3.835 lei. Ia în calcul faptul că prețurile pot varia întotdeauna în funcție de rută, iar zborurile domestice au prețuri diferite față de cele internaționale. Cea mai scumpă zi pentru a zbura în Phoenix este joi, cu prețuri la biletele de avion de aproximativ 4.208 lei.

Există și alte opțiuni de aeroporturi în apropiere de Phoenix?

Este cât se poate de posibil să găsești un aeroport de destinație alternativ și, posibil, mai ieftin în apropiere de Phoenix. Dacă plănuiești un zbor în Phoenix, ia în considerare să rezervi biletele de avion către Aeroportul Phoenix Phoenix-Mesa Gateway (la 41 km de centrul orașului Phoenix) sau Aeroportul Prescott (la 137 km de centrul orașului Phoenix).

Există o alternativă mai ieftină pentru zborul în Phoenix?

Cu un preț mediu de 2.290 lei de persoană, Aeroportul Phoenix Phoenix-Mesa Gateway este cel mai ieftin aeroport de aterizare pentru o călătorie în Phoenix. Acest preț fluctuează, desigur, în funcție de locul din care zbori. Funcționalitatea Ghid pentru prețul acestei rute de la momondo îi ajută pe utilizatori să găsească cele mai mici prețuri.


Oferte găsite pe momondo pentru zborurile către Phoenix Sky Harbor Intl

Vezi care sunt unele dintre cele mai bune prețuri găsite recent de utilizatorii momondo pentru zborurile din România în Phoenix Sky Harbor Intl
British Airways
22 aug.
04:15Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
18h 50m
1 escală
23:05Phoenix Sky Harbor Intl
7 sept.
15:15Phoenix Sky Harbor Intl
18h 55m
1 escală
10:10Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
17.503 lei
Caută similare
British Airways
22 aug.
04:15Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
19h 47m
2 de escale
00:02Phoenix Sky Harbor Intl
7 sept.
08:00Phoenix Sky Harbor Intl
18h 30m
2 de escale
02:30Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
19.672 lei
Caută similare
British Airways
22 aug.
17:15Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
29h 50m
1 escală
23:05Phoenix Sky Harbor Intl
7 sept.
08:00Phoenix Sky Harbor Intl
18h 30m
2 de escale
02:30Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
18.581 lei
Caută similare
Companii aeriene multiple
13 mai
14:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
32h 55m
2 de escale
23:35Phoenix Sky Harbor Intl
1 iun.
13:08Phoenix Sky Harbor Intl
34h 22m
2 de escale
23:30Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
4.321 lei
Caută similare
Companii aeriene multiple
11 mai
14:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
32h 55m
2 de escale
23:35Phoenix Sky Harbor Intl
22 mai
11:24Phoenix Sky Harbor Intl
36h 06m
2 de escale
23:30Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
4.358 lei
Caută similare
Companii aeriene multiple
16 apr.
14:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
32h 55m
2 de escale
23:35Phoenix Sky Harbor Intl
23 apr.
08:35Phoenix Sky Harbor Intl
38h 55m
2 de escale
23:30Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
3.933 lei
Caută similare
  • Dus-întors
  • Doar dus
  • Multi-City
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
  • Multiple
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi