Găsește cele mai ieftine zboruri către Washington, D.C.

Dus-întors
Economic
Wichita (ICT)
Washington, D.C. (IAD)
vin. 18/6
vin. 25/6
Any month
Compară cu momondo |

Cele mai ieftine zboruri către aeroporturile din Washington, D.C.

Găsește cele mai ieftine zboruri către aeroporturile din Washington, D.C., plecând din orașul sau aeroportul care îți este cel mai aproape
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Aeroportul Washington, D.C. Dulles Intl

CEL MAI IEFTIN TRASEU DIN Bucureşti CĂTRE Washington, D.C.

Bucureşti Aeroportul Henri Coandă (OTP) către Washington, D.C. (WAS)

De obicei, zborurile către Washington, D.C. din Bucureşti sunt mai ieftine atunci când zbori din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă către Washington, D.C., cu un preț mediu de 3.147 lei

CEA MAI IEFTINĂ LUNĂ PENTRU A ZBURA CĂTRE WASHINGTON, D.C. DIN BUCUREŞTI AEROPORTUL HENRI COANDĂmartieCu 15% mai ieftinZborurile din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă către Washington, D.C. costă în medie doar 2.680 lei în martie
CEA MAI SCUMPĂ LUNĂ PENTRU A ZBURA CĂTRE WASHINGTON, D.C. DIN BUCUREŞTI AEROPORTUL HENRI COANDĂiulieCu 27% mai scumpÎn iulie, un zbor către Washington, D.C. din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă costă aproximativ 4.002 lei
CEA MAI POPULARĂ LUNĂ PENTRU A ZBURA CĂTRE WASHINGTON, D.C. DIN BUCUREŞTI AEROPORTUL HENRI COANDĂdecembrie451% mai vizitatUtilizatorii momondo caută zboruri către Washington, D.C. din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă în decembrie mai des decât în orice altă lună

Care este cel mai bun moment pentru a zbura către Washington, D.C.?

Care este cea mai ieftină lună pentru a zbura în Washington, D.C.?

În general, februarie este cea mai ieftină lună pentru a zbura din România în Washington, D.C.. Aceasta fiind perioada de „extra-sezon”, te poți aștepta la prețuri de aproximativ 2.932 lei. Dacă nu poți călători în timpul lunii februarie, atunci rezervă zboruri în Washington, D.C. din România pentru luna aprilie. Zborurile către Washington, D.C. în aprilie, deși nu sunt la fel de ieftine ca cele din februarie, au totuși un preț mediu de 3.034 lei.

Cu cât timp înainte ar trebui să-mi rezerv zborul către Washington, D.C.?

Cel mai bun moment pentru a-ți rezerva zborul din România în România este cu 39 zile înainte, atunci când prețurile costă, aproximativ, 3.235 lei. În ultimele 72 de ore, utilizatorii momondo au găsit zboruri în Washington, D.C., cu plecare din Washington, D.C., pentru numai 2.566 lei.

Care este cea mai ieftină zi pentru a zbura în Washington, D.C.?

Cea mai ieftină zi pentru a zbura din România în Washington, D.C. este o zi de marți, când pot fi găsite bilete la numai 3.180 lei. Pe de altă parte, pentru că este convenabil deopotrivă pentru călătorii de afaceri, cât și pentru cei care pleacă în vacanță, sâmbătă este cea mai ieftină zi pentru a zbura din România. Drept urmare, prețurile tind să fie în jur de 3.847 lei.

Care este cel mai ieftin moment al zilei pentru a zbura în Washington, D.C.?

Conform datelor noastre, cel mai ieftin moment al zilei pentru a zbura în Washington, D.C. este după-amiaza. Utilizatorii momondo au găsit zboruri cu plecare din România în Washington, D.C. după-amiaza la numai 3.104 lei. Ia în calcul faptul că aceste prețuri pot fluctua în funcție de compania aeriană pe care o alegi și de perioada anului în care călătorești. Dacă ai un program de călătorie flexibil, încearcă să eviți zborurile de seara, când prețurile costă 3.420 lei, în medie. Zborurile în Washington, D.C. din România de seara sunt, în general, mai scumpe pentru că acest moment al zilei este convenabil pentru cei mai mulți călători.

Există și alte opțiuni de aeroporturi în apropiere de Washington, D.C.?

Aeroportul Washington, D.C. Dulles Intl pot fi opțiuni alternative de aeroporturi pentru zborul în Washington, D.C..


Oferte găsite pe momondo pentru zborurile către Washington, D.C.

Vezi care sunt unele dintre cele mai bune prețuri găsite recent de utilizatorii momondo pentru zborurile din România în Washington, D.C.
Companii aeriene multiple
29 oct.
OTP03:10Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
20h 05m
2 de escale
IAD23:15Washington, D.C. Dulles Intl
29 nov.
IAD13:30Washington, D.C. Dulles Intl
12h 30m
1 escală
OTP02:00Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
3.095 lei
Caută similare
Companii aeriene multiple
27 oct.
OTP03:00Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
20h 15m
2 de escale
IAD23:15Washington, D.C. Dulles Intl
29 nov.
IAD13:30Washington, D.C. Dulles Intl
12h 30m
1 escală
OTP02:00Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
3.079 lei
Caută similare
TAP AIR PORTUGAL
27 oct.
OTP02:25Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
20h 50m
2 de escale
IAD23:15Washington, D.C. Dulles Intl
26 nov.
IAD13:00Washington, D.C. Dulles Intl
17h 10m
2 de escale
OTP06:10Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
3.131 lei
Caută similare
Companii aeriene multiple
28 iun.
OTP03:20Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
19h 55m
2 de escale
IAD23:15Washington, D.C. Dulles Intl
21 sept.
IAD14:30Washington, D.C. Dulles Intl
18h 40m
2 de escale
OTP09:10Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
2.965 lei
Caută similare
Companii aeriene multiple
23 iun.
CLJ02:00Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
21h 15m
2 de escale
IAD23:15Washington, D.C. Dulles Intl
16 ian.
IAD07:00Washington, D.C. Dulles Intl
18h 05m
2 de escale
CLJ01:05Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
3.156 lei
Caută similare
Companii aeriene multiple
29 oct.
OTP12:20Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
29h 20m
2 de escale
IAD17:40Washington, D.C. Dulles Intl
28 nov.
IAD13:30Washington, D.C. Dulles Intl
12h 30m
1 escală
OTP02:00Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
3.140 lei
Caută similare

Găsește cele mai ieftine zboruri doar dus în Washington, D.C.

Dacă te interesează zborurile doar dus către Washington, D.C., vezi mai jos câteva dintre ofertele noastre.
KLM
7 aug.
OTP04:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
14h 00m
1 escală
IAD18:40Washington, D.C. Dulles Intl
2.993 lei
Caută similare
Companii aeriene multiple
2 iul.
OTP02:05Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
15h 55m
1 escală
IAD18:00Washington, D.C. Dulles Intl
1.891 lei
Caută similare
Turkish Airlines
20 iul.
OTP05:45Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
16h 20m
1 escală
IAD22:05Washington, D.C. Dulles Intl
2.680 lei
Caută similare

Aeroporturi în apropiere de Washington, D.C.

Mai jos poți vedea toate aeroporturile din Washington, D.C., împreună cu distanța față de centrul orașului

  • Dus-întors
  • Doar dus
  • Multi-City
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
  • Multiple
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi