Zboruri ieftine din Bucureşti către San Francisco

Dus-întors
1 adult
Economic
De unde?
În?
Lu 25/10
Lu 1/11

Informații despre zborurile din Bucureşti către San Francisco

Informații despre durata zborului, zboruri directe și aeroporturi pentru zborul din Bucureşti către San Francisco
Cel mai bun preț găsit674 €Cea mai bună ofertă de zbor din Bucureşti către San Francisco găsită pe momondo în ultimele 72 de ore este 674 €
Cel mai scurt timp de zbor16h 15mCel mai rapid zbor din Bucureşti către San Francisco durează 16h 15m.
Zboruri directeNiciunulNu există zboruri directe din Bucureşti către San Francisco. Ruta populară, cu escală, pentru această conexiune este Bucureşti Aeroportul Henri Coandă - Aeroportul San Francisco.
Aeroporturi în San Francisco1 aeroportExistă 1 aeroport în apropiere de San Francisco: San Francisco (SFO)

Cum să găsești cel mai ieftin bilet de avion din Bucureşti către San Francisco

Nu căuta mai departe. Am parcurs noi toate căutările acestei rute pe momondo pentru a-ți oferi cea mai importantă informație și sfaturi despre cum să găsești cel mai ieftin bilet de avion pentru călătoria ta

Care este cea mai ieftină lună pentru a zbura în San Francisco?

februarie

Cea mai ieftină perioada a anului pentru a zbura din Bucureşti către San Francisco este februarie. Cea mai scumpă este iulie.

Care este cea mai ieftină zi pentru a zbura din Bucureşti către San Francisco?

luni

În mod obișnuit, cea mai ieftină zi a săptămânii este luni, iar cea mai scumpă, sâmbătă.

Care este cel mai ieftin moment pentru a zbura către din Bucureşti către San Francisco?

după-amiaza

Zborurile din Bucureşti către San Francisco sunt cu aproximativ 23% mai scumpe la prânz decât după-amiaza

Care este cea mai ieftină companie aeriană care zboară către din Bucureşti către San Francisco?

Delta

Air France, British Airways și Delta sunt cele mai populare companii care operează ruta din Bucureşti către San Francisco

Care este cel mai ieftin traseu pentru zborul Bucureşti - San Francisco ?

Bucureşti Aeroportul Henri Coandă - San Francisco

Zboară din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă către San Francisco cu cel mai bun preț de zbor pentru ruta Bucureşti - San Francisco

Cu cât timp înainte ar trebuie să rezerv zborul Bucureşti - San Francisco?

Cu 39 de zile zile înainte

Cea mai ieftină perioadă pentru a cumpăra un bilet de avion din Bucureşti către San Francisco este cu aproximativ 39 de zile înainte de plecare.


Compară ușor bilete de avion dus-întors din Bucureşti către San Francisco

Mai jos, poți vedea cele mai bune prețuri pentru ruta ta, din următoarele trei luni. Toate prețurile au fost găsite pe momondo săptămâna aceasta. Caută cele mai rapide sau cele mai ieftine zboruri din Bucureşti către San Francisco, schimbând tab-urile.
Companii aeriene multiple
19 nov.
OTP02:00Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
23h 56m
2 de escale
SFO01:56San Francisco
26 nov.
SFO11:05San Francisco
17h 40m
1 escală
OTP04:45Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Delta
3 nov.
OTP02:00Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
16h 10m
1 escală
SFO18:10San Francisco
26 nov.
SFO10:15San Francisco
17h 10m
1 escală
OTP03:25Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
TAP AIR PORTUGAL
3 nov.
OTP08:20Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
36h 35m
2 de escale
SFO20:55San Francisco
29 nov.
SFO11:40San Francisco
21h 30m
2 de escale
OTP09:10Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Qatar Airways
26 nov.
OTP13:00Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
28h 30m
1 escală
SFO17:30San Francisco
17 mar.
SFO11:30San Francisco
29h 20m
1 escală
OTP16:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Turkish Airlines
19 nov.
OTP05:00Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
16h 35m
1 escală
SFO21:35San Francisco
26 nov.
SFO13:15San Francisco
16h 40m
1 escală
OTP05:55Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
TAP AIR PORTUGAL
3 nov.
OTP10:25Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
34h 30m
2 de escale
SFO20:55San Francisco
29 nov.
SFO11:40San Francisco
21h 30m
2 de escale
OTP09:10Bucureşti Aeroportul Henri Coandă

Caută cele mai ieftine zboruri doar dus din Bucureşti către San Francisco

Dacă te interesează zborurile doar dus din Bucureşti în San Francisco, vezi câteva dintre oferte noastreoferite de Qatar Airways și TAP AIR PORTUGAL
TAP AIR PORTUGAL
9 ian.
OTP01:20Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
42h 35m
2 de escale
SFO19:55San Francisco
Companii aeriene multiple
24 dec.
OTP03:30Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
21h 40m
2 de escale
SFO01:10San Francisco
Qatar Airways
18 nov.
OTP13:00Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
28h 30m
1 escală
SFO17:30San Francisco

Caută zboruri de ultim moment în San Francisco din Bucureşti

Găsește și compară prețuri la zboruri de ultim moment din Bucureşti în San Francisco
Qatar Airways
30 oct.
OTP14:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
33h 25m
2 de escale
SFO00:05San Francisco
6 nov.
SFO11:30San Francisco
35h 50m
1 escală
OTP22:20Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Companii aeriene multiple
30 oct.
OTP02:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
24h 37m
2 de escale
SFO03:27San Francisco
6 nov.
SFO12:50San Francisco
46h 20m
2 de escale
OTP10:10Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Qatar Airways
30 oct.
OTP14:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
28h 50m
1 escală
SFO19:30San Francisco
6 nov.
SFO11:30San Francisco
35h 50m
1 escală
OTP22:20Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Emirates
29 oct.
OTP20:30Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
23h 30m
1 escală
SFO20:00San Francisco
6 nov.
SFO12:45San Francisco
35h 25m
1 escală
OTP23:10Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
1.830 €
Caută similare

Cele mai bune companii aeriene care zboară din Bucureşti în San Francisco

Compară și vezi opiniile despre companii care zboară din Bucureşti în San Francisco, cu momondo
Compania aerianăEvaluareAnulare GratuităPreț
Delta
PrețDe la 437 €
Anulare Gratuită
Evaluare
8,2
8,2

Îmbarcare

8,4

Confort

8,3

Echipaj

8,1

Divertisment

8,0

Mâncare

Evaluări

Contra: The Entertainment display didn't work.

1 / 3
KLM
PrețDe la 457 €
Anulare Gratuită
Evaluare
7,9
8,0

Îmbarcare

8,2

Confort

8,4

Echipaj

7,3

Divertisment

7,4

Mâncare

Evaluări

Pro: The staff was super nice, the services good. Clear lines about baggage allowance.

Contra: The flight was delayed and due to this I missed my car connection. I had to prolong my trip by 4 hours, untill I found another connection. I know this was not a klm issue, but rather airport related, but the inconvenience was still. Thus, my lower satisfaction grade

1 / 2
British Airways
PrețDe la 484 €
Anulare Gratuită
Evaluare
7,0
7,3

Îmbarcare

7,1

Confort

7,4

Echipaj

6,6

Divertisment

6,5

Mâncare

Evaluări

Contra: all

1 / 1
Lufthansa
PrețDe la 498 €
Anulare Gratuită
Evaluare
7,4
Air France
PrețDe la 504 €
Anulare Gratuită
Evaluare
7,8
7,9

Îmbarcare

7,8

Confort

8,3

Echipaj

7,2

Divertisment

7,8

Mâncare

Evaluări

Contra: Only a steward that did not help us with luggage when neede...

1 / 1
Turkish Airlines
PrețDe la 642 €
Anulare Gratuită
Evaluare
8,1

  • Oferă companiile aeriene care zboară din Bucureşti în San Francisco posibilitatea de anulare flexibilă din motive de COVID-19?

    Din cauza impactului global cauzat de COVID-19, câteva dintre companiile aeriene partenere care operează zboruri din Bucureşti în San Francisco, precum KLM, Delta și Lufthansa ar putea aplica politici de anulare flexibile. Caută pe site-ul nostru toate companiile aeriene care oferă această flexibilitate.

  • Ce distanță este între Bucureşti și San Francisco cu avionul?

    Bucureşti și San Francisco se află la 10333,2 km distanță. Zborurile parcurg în mod normal această distanță în 16h 10m, în funcție de condițiile de zbor și de traficul aerian din jurul ambelor aeroporturi.


Rute alternative din Bucureşti către San Francisco

Descoperă cele mai bune prețuri și cele mai convenabile date, comparând zboruri alternative către/din aeroporturile și orașele din apropiere
Zboruri din Bucureşti către Los Angeles
Cel mai scurt timp de zbor16h 45m
Cel mai ieftin588 €
Zboruri din Cluj-Napoca către San Francisco
Cel mai scurt timp de zbor16h 40m
Cel mai ieftin669 €
Zboruri din Bucureşti către Ontario
Cel mai scurt timp de zbor22h 10m
Cel mai ieftin793 €
Zboruri din Bucureşti către Santa Ana
Cel mai scurt timp de zbor21h 44m
Cel mai ieftin856 €
Zboruri din Cluj-Napoca către Los Angeles
Cel mai scurt timp de zbor17h 45m
Cel mai ieftin895 €
Zboruri din Bucureşti către Burbank
Cel mai scurt timp de zbor54h 45m
Cel mai ieftin911 €
Zboruri din Bucureşti către San Jose
Cel mai scurt timp de zbor38h 27m
Cel mai ieftin926 €

Zboruri similare rutei Bucureşti - San Francisco

Ești flexibil în privința destinației? Extinde-ți căutarea și găsește zboruri similare rutei Bucureşti - San Francisco.