Găsește bilete de avion ieftine spre Copenhaga

Dus-întors
Economic
Wichita (ICT)
Copenhaga (CPH)
mie. 3/3
mie. 10/3
Any month
Compară cu momondo |

Cele mai ieftine zboruri către aeroporturile din Copenhaga

Găsește cele mai ieftine zboruri către aeroporturile din Copenhaga, plecând din orașul sau aeroportul care îți este cel mai aproape
Timișoara
Copenhaga

CEL MAI IEFTIN TRASEU DIN Timișoara CĂTRE Copenhaga

Timișoara (TSR) către Copenhaga (CPH)

De obicei, zborurile către Copenhaga din Timișoara sunt mai ieftine atunci când zbori din Timișoara către Aeroportul Copenhaga, cu un preț mediu de 945 lei

CEA MAI IEFTINĂ LUNĂ PENTRU A ZBURA CĂTRE COPENHAGA DIN TIMIȘOARASeptembrieCu 38% mai ieftinZborurile din Timișoara către Copenhaga costă în medie doar 586 lei în Septembrie
CEA MAI SCUMPĂ LUNĂ PENTRU A ZBURA CĂTRE COPENHAGA DIN TIMIȘOARAAprilieCu 25% mai scumpÎn Aprilie, un zbor către Copenhaga din Timișoara costă aproximativ 1.179 lei
CEA MAI POPULARĂ LUNĂ PENTRU A ZBURA CĂTRE COPENHAGA DIN TIMIȘOARADecembrie549% mai vizitatUtilizatorii momondo caută zboruri către Copenhaga din Timișoara în Decembrie mai des decât în orice altă lună

Când este perioada ideală pentru a zbura către Copenhaga?

Alege lunile de primăvară-toamnă dacă nu vrei să dai o avere pe cazare

Cu siguranță vremea cea mai bună pentru a te plimba prin Copenhaga este pe timpul verii. Dar trebuie să știi că nu vei fi singurul care alege cea mai bună variantă și orașul pe lângă că va fi plin de turiști, cazările vor fi la mare preț.

Nici nu va mai conta prețul, cât disponibilitatea cazărilor în lunile iulie-august. Prin urmare, nu te aștepta să fie prea liniște. Poți vizita orașul pe tot parcursul anului dacă nu te deranjează frigul sau ploile.

Care este cel mai ieftin zbor către Copenhaga?

Cel mai bun preț găsit pe momondo către Copenhaga a fost de 66 lei/persoană, cu plecare din Londra; acesta este cu 94% mai ieftin decât media zborurilor către Copenhaga. Pentru a găsi cel mai ieftin preț din zona ta către Copenhaga, folosește funcționalitatea momondo Ghid pentru prețul acestei rute.

Care este cea mai ieftină lună pentru a zbura în Copenhaga?

Cea mai ieftină lună pentru a zbura în Copenhaga din România este Noiembrie. Zborurile, care costă în jur de 460 lei, sunt mai ieftine în această perioadă de extra-sezon. Dacă nu poți vizita Copenhaga în timpul lunii Noiembrie, atunci, plecarea din România în Martie este, de asemenea, o opțiune ieftină. Cei mai mulți utilizatori momondo găsesc prețuri în jur de 464 lei pentru această lună.

Cu cât timp înainte ar trebui să-mi rezerv zborul către Copenhaga?

Recomandăm cumpărarea zborurilor din România către Copenhaga cu 60 zile înainte de data plecării pentru că acela este momentul în care utilizatorii momondo tind să găsească cele mai bune prețuri. În medie, utilizatorii noștri au găsit zboruri în Copenhaga la 658 lei. Ține minte că poți găsi oricând zboruri ieftine către Copenhaga. De fapt, utilizatorii noștri au găsit zboruri la numai 198 lei în ultimele 72 de ore.

Care este cea mai ieftină zi pentru a zbura în Copenhaga?

Datele noastre arată că luni este cea mai ieftină zi pentru a zbura în Copenhaga. Poți găsi bilete de avion pentru această zi la numai 455 lei. Atunci când alegi să zbori într-o zi de duminică, cea mai scumpă zi a săptămânii, te poți aștepta la prețuri în jur de 867 lei pentru biletele de avion din România în Copenhaga.

Care este cel mai ieftin moment al zilei pentru a zbura în Copenhaga?

Cu prețuri la biletele de avion de numai 631 lei, dimineața este cel mai ieftin moment al zilei pentru a zbura din România în Copenhaga. Zborul în Copenhaga dimineața este ideal datorită orelor puțin aglomerate de călătorie. Seara există cea mai mare cerere de zboruri către Copenhaga, așa că prețurile costă în jur de 848 lei pe bilet.

Există și alte opțiuni de aeroporturi în apropiere de Copenhaga?

În funcție de luna și de aeroportul de plecare, cei care zboară în Copenhaga ar putea găsi prețuri mai bune pentru Aeroportul Aarhus (la 140 km de centrul orașului Copenhaga), Aeroportul Rønne Bornholm (la 153 km de centrul orașului Copenhaga).

Există o alternativă mai ieftină pentru zborul în Copenhaga?

Prețurile variază în funcție de destinația de plecare a călătorilor, dar, în medie, cel mai ieftin aeroport pentru a zbura în Copenhaga este Aeroportul Aarhus (cu o medie a prețului de 981 lei/persoană). De cele mai multe ori, utilizatorii găsesc cele mai bune prețuri atunci când folosesc funcționalitatea Ghid pentru prețul acestei rute.


Oferte găsite pe momondo pentru zborurile către Aeroportul Copenhaga

Vezi care sunt unele dintre cele mai bune prețuri găsite recent de utilizatorii momondo pentru zborurile din România în Aeroportul Copenhaga
Blue Air
21 aug.
12:20Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
2h 35m
14:55Aeroportul Copenhaga
28 aug.
14:45Aeroportul Copenhaga
2h 30m
17:15Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Wizz Air
1 mai
15:30Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
2h 45m
18:15Aeroportul Copenhaga
4 mai
17:50Aeroportul Copenhaga
2h 25m
20:15Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Companii aeriene multiple
1 mai
15:30Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
2h 45m
18:15Aeroportul Copenhaga
4 mai
06:30Aeroportul Copenhaga
6h 15m
1 escală
12:45Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Wizz Air
30 apr.
02:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
8h 15m
1 escală
10:55Aeroportul Copenhaga
4 mai
17:50Aeroportul Copenhaga
2h 25m
20:15Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
LOT
16 apr.
10:20Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
5h 35m
1 escală
15:55Aeroportul Copenhaga
19 apr.
06:30Aeroportul Copenhaga
6h 15m
1 escală
12:45Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Companii aeriene multiple
21 aug.
12:20Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
2h 35m
14:55Aeroportul Copenhaga
28 aug.
04:35Aeroportul Copenhaga
11h 00m
1 escală
15:35Bucureşti Aeroportul Henri Coandă

Găsește cele mai ieftine zboruri doar dus în Aeroportul Copenhaga

Dacă te interesează zborurile doar dus către Copenhaga, vezi mai jos câteva dintre ofertele noastre oferite de Blue Air și Wizz Air
Blue Air
10 apr.
12:20Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
2h 35m
14:55Aeroportul Copenhaga
Wizz Air
12 mar.
14:55Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
2h 45m
17:40Aeroportul Copenhaga
Wizz Air
12 mar.
14:55Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
2h 45m
17:40Aeroportul Copenhaga

Cu ce companii aeriene poți zbura către Copenhaga?

Blue Air și SAS Scandinavian Airlines oferă zboruri directe din România

Există 2 zboruri directe din București către Copenhaga, cu SAS Scandinavian Airlines și Blue Air.

Sunt și zboruri cu escală, iar uneori pot fi găsite zboruri cu escale scurte, deci nu vei pierde prea mult timp pe drum. Așadar nu uita să verifici toate variantele de zboruri pe care ți le oferă momondo spre Copenhaga.

O altă variantă de luat în calcul este un zbor low-cost către Malmo, iar de acolo să vii cu trenul în Copenhaga, trecând peste faimosul pod Øresund.


Zboruri către Copenhaga

Cele mai căutate zboruri către Copenhaga împreună cu cel mai mic preț și durata minimă de călătorie
Zboruri din Timișoara către Copenhaga
Cel mai rapid zbor
12h 50m
Ieftin
412 lei
Zboruri din Bucureşti către Copenhaga
Cel mai rapid zbor
2h 35m
Ieftin
433 lei

Cum poți ajunge de la aeroport către centrul orașului?

Există metrou, tren și autobuz de la aeroport spre oraș

Pentru a ajunge din aeroport către centru ai mai multe variante bune. Prima opțiune este metroul, pe care îl poți lua de la Terminalul 3 al aeroportului. Tot de acolo poți lua trenul sau autobuzul, toate având o frecvență foarte bună, deci nu vei aștepta prea mult dacă ajungi în timpul zilei.
Poți cumpăra bilete de metrou înainte de a intra în stația de metrou sau de la șoferul autobuzului. Pentru a afla ce mijloace de transport să folosești în Copenhaga pentru destinațiile tale, poți să consulți site-ul journeyplanner.dk, care îți spune și prețul călătoriei între varii locații.

Dacă vrei să folosești taxi-ul, trebuie să știi că poți lua unul de la terminalele 1 sau 3.

Există serviciile de shuttle bus care te vor transporta între terminale.


Obiective Turistice și locuri de vizitat în Copenhaga

Probabil îți vei începe călătoria din centrul orașului, de lângă statuia lui H.C. Andersen. Va trebui să vezi și Palatul Amalienborg sau Biserica Vor Frelsers.

Dacă vrei să vezi Castelul de Rosenborg vei putea să te relaxezi puțin și în parcul minunat în care se află acesta.
Un alt palat interesant este Christiansborg și tot același nume poartă și cartierul în care vei găsi distracția dacă nu ai chef să stai în casă.

Vei putea servi o masă bună sau o băutură de seară în Nyhavn, pe malul râului, bucurându-te de priveliște și de bogăția de opțiuni în ceea ce privește terasa perfectă. Tot din Nyhavn vei putea lua unul dintre bărcile turistice care te vor plimba printre canalele orașului.



Bilete de avion către alte orașe din Danemarca

Ți-ai pierdut entuziasmul pentru Copenhaga? Verifică zborurile spre celelalte orașe din Danemarca
  • Dus-întors
  • Doar dus
  • Multi-City
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
  • Multiple
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi