Găsește bilete de avion ieftine spre Alghero

Dus-întors
Economic
Boston (BOS)
Alghero (AHO)
vin. 18/6
vin. 25/6
Any month
Compară cu momondo |

Când este perioada ideală pentru a zbura către Alghero ?

Alghero, este un oraș de aproximativ 40000 locuitori, situat în Provincia Sassari, pe insula Sardinia în Italia. Locuitorii acestui oraș vorbesc un vechi dialect al limbii catalane ca urmare a cucerii catalane. Ulterior limba oficială a fost schimbată în limba spaniolă iar mai târziu în limba italiană.

Alghero este un oraș liniștit, potrivit pentru familii sau tineri care nu caută destinații cu o viață de noapte trepidantă. Este locul în care veți găsi o plajă întinsă, un port din care puteți face numeroase excursii în jur și un centru plin de cafenele, restaurante, pizzerii, magazine de suveniruri, gelaterii și boutique-uri elegante.

Perioada în care vă veți putea bucura de tot ce are de oferit acest oraș este întreg sezonul estival.

Care este cel mai ieftin zbor către Alghero?

170 lei este cea mai ieftină ofertă găsită pe momondo în ultimele două săptămâni pentru un zbor către Alghero. Acest zbor pleacă din Viena și este cu 82% mai ieftin decât majoritatea zborurilor în Alghero. Pentru a găsi cel mai mic preț către Alghero, din zona ta, folosește funcționalitatea momondo Ghid pentru prețul acestei rute.

Care este cea mai ieftină lună pentru a zbura în Alghero?

Dacă nu poți călători în Alghero în timpul lunii februarie, află că martie este, de asemenea, o perioadă ieftină. Pe momondo, poți găsi pentru această lună prețuri în jur de 333 lei.

Cu cât timp înainte ar trebui să-mi rezerv zborul către Alghero?

În general, pentru cei mai mulți călători, rezervarea zborului către Alghero cu 58 zile înainte de plecare este cea mai ieftină opțiune - biletele costă în jur de 631 lei.

Care este cea mai ieftină zi pentru a zbura în Alghero?

Cea mai ieftină zi pentru a zbura din România în Alghero este Vineri. Călătorii care aleg să plece din Alghero într-o zi de Vineri pot găsi cu ușurință bilete de avion de la doar 247 lei. Pe de altă parte, pentru că este convenabil deopotrivă pentru călătorii de afaceri, cât și pentru cei care pleacă în vacanță, sâmbătă este cea mai ieftină zi pentru a zbura din România. Drept urmare, prețurile tind să fie în jur de 1.160 lei.

Care este cel mai ieftin moment al zilei pentru a zbura în Alghero?

Conform datelor noastre, cel mai ieftin moment al zilei pentru a zbura în Alghero este dimineața. Utilizatorii momondo au găsit zboruri cu plecare din România în Alghero dimineața la numai 530 lei. Ia în calcul faptul că aceste prețuri pot fluctua în funcție de compania aeriană pe care o alegi și de perioada anului în care călătorești. Dacă ai un program de călătorie flexibil, încearcă să eviți zborurile de la prânz, când prețurile costă 1.011 lei, în medie. Zborurile în Alghero din România de la prânz sunt, în general, mai scumpe pentru că acest moment al zilei este convenabil pentru cei mai mulți călători.

Există și alte opțiuni de aeroporturi în apropiere de Alghero?

Aeroportul Olbia Costa Smeralda sau Aeroportul Cagliari Elmas pot fi opțiuni alternative de aeroporturi pentru zborul în Alghero.

Există o alternativă mai ieftină pentru zborul în Alghero?

Cu un preț mediu de 902 lei de persoană, Aeroportul Alghero-Fertilia este cel mai ieftin aeroport de aterizare pentru o călătorie în Alghero. Acest preț fluctuează, desigur, în funcție de locul din care zbori. Funcționalitatea Ghid pentru prețul acestei rute de la momondo îi ajută pe utilizatori să găsească cele mai mici prețuri.


Oferte găsite pe momondo pentru zborurile către Alghero-Fertilia

Vezi care sunt unele dintre cele mai bune prețuri găsite recent de utilizatorii momondo pentru zborurile din România în Alghero-Fertilia
Companii aeriene multiple
13 aug.
CLJ04:35Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
11h 15m
2 de escale
AHO15:50Alghero-Fertilia
20 aug.
AHO16:10Alghero-Fertilia
8h 05m
1 escală
CLJ00:15Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
Companii aeriene multiple
13 aug.
CLJ04:35Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
12h 00m
1 escală
AHO16:35Alghero-Fertilia
20 aug.
AHO03:00Alghero-Fertilia
13h 05m
3 de escale
CLJ16:05Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
1.244 lei
Caută similare
Companii aeriene multiple
11 iul.
CLJ08:45Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
10h 40m
1 escală
AHO19:25Alghero-Fertilia
18 iul.
AHO17:45Alghero-Fertilia
18h 10m
2 de escale
CLJ11:55Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
1.452 lei
Caută similare
Companii aeriene multiple
13 aug.
CLJ08:40Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
23h 15m
1 escală
AHO07:55Alghero-Fertilia
20 aug.
AHO16:10Alghero-Fertilia
8h 05m
1 escală
CLJ00:15Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
Companii aeriene multiple
11 iul.
CLJ16:05Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
24h 30m
2 de escale
AHO16:35Alghero-Fertilia
18 iul.
AHO04:55Alghero-Fertilia
9h 20m
2 de escale
CLJ14:15Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
1.407 lei
Caută similare
Companii aeriene multiple
11 iul.
CLJ11:15Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
20h 05m
1 escală
AHO07:20Alghero-Fertilia
18 iul.
AHO04:40Alghero-Fertilia
14h 20m
1 escală
CLJ19:00Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
1.066 lei
Caută similare

Companii aeriene care zboară (și din ce orașe) din RO

Iată o selecție a celor mai populare și mai ieftine companii aeriene pentru zborurile tale către Alghero

Wizz Air: București

O dată pe săptămână se poate zbura direct cu Wizz Air. Pentru alte zile sau orașe, există numeroase zboruri cu escală.


Cum se ajunge de la aeroport în oraș?

Mai jos vei putea vedea aeroporturile din Alghero și distanța față de centrul orașului

Aeroportul este conectat cu orașul printr-un autobuz – Alghero City Line, un bilet costând 70 eurocenți. Taxiurile reprezintă cea mai comodă opțiune, dar și închiriatul unei mașini reprezintă o alternativă.


Zboruri către Alghero

Cele mai căutate zboruri către Alghero împreună cu cel mai mic preț și durata minimă de călătorie
Zboruri din Timișoara către Alghero
Cel mai rapid zbor
7h 50m
Ieftin
395 lei
Zboruri din Cluj-Napoca către Alghero
Cel mai rapid zbor
15h 50m
Ieftin
586 lei

Obiective Turistice

Plaja Bombarde este cea mai lungă plajă din Alghero, de asemenea, este locul preferat de turiștii liniștiți cărora le place să simtă briza mării și să urmărească minunatul apus în apa cristalină. Nuraghe Palmavera este un sit arheologic care atrage atenția turiștilor pasionați de istorie. Anghelu Ruju (în traducere din sardă îngerul roșu) este un sit arheologic aparținând pre-culturii Nuraghi aflat la 10 km de orașul Alghero (este necropola cea mai mare din Sardinia).

După diverse muzee vizitate precum Museo Archeologico della Città si

Museo del Corallo di Alghero (unde se găsesc diverse artefacte și obiecte marinărești) te poți relaxa împreună cu cei mici la Splash Aquapark, un parc acvatic nu foarte aglomerat, dar cu distracție garantată.


  • Dus-întors
  • Doar dus
  • Multi-City
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
  • Multiple
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi