Găsește cele mai ieftine zboruri către Florenţa

Dus-întors
1 adult
Economic
De unde?
În?
Ma 22/6
Ma 29/6

Cele mai ieftine zboruri către aeroporturile din Florenţa

Găsește cele mai ieftine zboruri către aeroporturile din Florenţa, plecând din orașul sau aeroportul care îți este cel mai aproape
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Florenţa

CEL MAI IEFTIN TRASEU DIN Bucureşti CĂTRE Florenţa

Bucureşti Aeroportul Henri Coandă (OTP) către Bologna (BLQ)

De obicei, zborurile către Florenţa din Bucureşti sunt mai ieftine atunci când zbori din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă către Bologna Aeroportul Bologna Guglielmo Marconi, cu un preț mediu de 266 lei

CEA MAI IEFTINĂ LUNĂ PENTRU A ZBURA CĂTRE FLORENŢA DIN BUCUREŞTI AEROPORTUL HENRI COANDĂfebruarieCu 39% mai ieftinZborurile din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă către Florenţa costă în medie doar 313 lei în februarie
CEA MAI SCUMPĂ LUNĂ PENTRU A ZBURA CĂTRE FLORENŢA DIN BUCUREŞTI AEROPORTUL HENRI COANDĂseptembrieCu 44% mai scumpÎn septembrie, un zbor către Florenţa din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă costă aproximativ 740 lei
CEA MAI POPULARĂ LUNĂ PENTRU A ZBURA CĂTRE FLORENŢA DIN BUCUREŞTI AEROPORTUL HENRI COANDĂmartie555% mai vizitatUtilizatorii momondo caută zboruri către Florenţa din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă în martie mai des decât în orice altă lună

Care este cel mai bun moment pentru a zbura către Florenţa?

  • Care este cel mai ieftin zbor către Florenţa?

    Cea mai bună ofertă găsită pe momondo în ultimele două săptămâni a fost un zbor către Florenţa, cu plecare din Stuttgart, la 128 lei. Acest preț este cu 87% mai ieftin decât majoritatea ofertelor la zborurile în Florenţa. Pentru a găsi cel mai mic preț în Florenţa, din zona ta, încearcă funcționalitatea momondo Ghid pentru prețul acestei rute.

  • Care este cea mai ieftină lună pentru a zbura în Florenţa?

    Dacă nu poți vizita Florenţa în timpul lunii februarie, atunci, plecarea din România în martie este, de asemenea, o opțiune ieftină. Cei mai mulți utilizatori momondo găsesc prețuri în jur de 366 lei pentru această lună.

  • Cu cât timp înainte ar trebui să-mi rezerv zborul către Florenţa?

    Este mult mai probabil să găsești zboruri mai ieftine în Florenţa (cu plecare din România) atunci când rezervi cu 51 zile înainte de data plecării. În general, atunci când le cauți cu 51 zile înainte, prețurile pentru zborurile în Florenţa costă în jur de 518 lei. În ultimele 72 de ore, utilizatorii momondo au găsit zboruri în Florenţa, cu plecare din Florenţa, pentru numai 350 lei.

  • Care este cea mai ieftină zi pentru a zbura în Florenţa?

    În medie, cea mai ieftină zi pentru a zbura din România în Florenţa este duminică. Utilizatorii momondo au găsit bilete cu plecare în zilele de duminică pentru numai 369 lei. Totuși, acest preț poate fluctua în funcție de compania aeriană care operează zborul, sezonul și perioada. Zborurile din România în Florenţa într-o zi de joi will vor fi, de obicei, mai scumpe - în jur de 798 lei. Să ai în vedere faptul că prețurile pentru ambele zile pot fluctua în funcție de sezon și de cerere.

  • Care este cel mai ieftin moment al zilei pentru a zbura în Florenţa?

    Conform datelor noastre, cel mai ieftin moment al zilei pentru a zbura în Florenţa este la prânz. Utilizatorii momondo au găsit zboruri cu plecare din România în Florenţa la prânz la numai 364 lei. Ia în calcul faptul că aceste prețuri pot fluctua în funcție de compania aeriană pe care o alegi și de perioada anului în care călătorești. Zborurile către Florenţa sunt mai scumpe seara, cu un preț mediu al biletului de 666 lei. Plecările seara se suprapun celor mai aglomerate ore ale zilei, ceea ce explică prețurile ridicate.

  • Există și alte opțiuni de aeroporturi în apropiere de Florenţa?

    Este cât se poate de posibil să găsești un aeroport de destinație alternativ și, posibil, mai ieftin în apropiere de Florenţa. Dacă plănuiești un zbor în Florenţa, ia în considerare să rezervi biletele de avion către Aeroportul San Dalmazio San Domino Island (la 62 km de centrul orașului Florenţa), Aeroportul Pisa Gal Galilei (la 70 km de centrul orașului Florenţa), Bologna Aeroportul Bologna Guglielmo Marconi (la 85 km de centrul orașului Florenţa), Aeroportul Rimini Miramare (la 112 km de centrul orașului Florenţa) sau Aeroportul Perugia Sant Egidio (la 126 km de centrul orașului Florenţa).

  • Există o alternativă mai ieftină pentru zborul în Florenţa?

    Prețurile variază în funcție de destinația de plecare a călătorilor, dar, în medie, cel mai ieftin aeroport pentru a zbura în Florenţa este Aeroportul Pisa Gal Galilei (cu o medie a prețului de 557 lei/persoană). De cele mai multe ori, utilizatorii găsesc cele mai bune prețuri atunci când folosesc funcționalitatea Ghid pentru prețul acestei rute.


Oferte găsite pe momondo pentru zborurile către Florenţa

Vezi care sunt unele dintre cele mai bune prețuri găsite recent de utilizatorii momondo pentru zborurile din România în Florenţa
Blue Air
9 iul.
OTP14:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
2h 10m
FLR17:00Florenţa Peretola
12 iul.
FLR16:50Florenţa Peretola
2h 05m
OTP18:55Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Blue Air
21 iun.
OTP14:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
2h 10m
FLR17:00Florenţa Peretola
7 iul.
FLR16:50Florenţa Peretola
2h 05m
OTP18:55Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Blue Air
9 iul.
OTP14:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
2h 10m
FLR17:00Florenţa Peretola
11 iul.
FLR05:00Florenţa Peretola
2h 05m
OTP07:05Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Blue Air
6 aug.
OTP14:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
2h 10m
FLR17:00Florenţa Peretola
13 aug.
FLR16:50Florenţa Peretola
2h 05m
OTP18:55Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Blue Air
7 iul.
OTP14:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
2h 10m
FLR17:00Florenţa Peretola
11 iul.
FLR05:00Florenţa Peretola
2h 05m
OTP07:05Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Blue Air
30 iun.
OTP14:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
2h 10m
FLR17:00Florenţa Peretola
4 iul.
FLR05:00Florenţa Peretola
2h 05m
OTP07:05Bucureşti Aeroportul Henri Coandă

Găsește cele mai ieftine zboruri doar dus în Florenţa

Dacă te interesează zborurile doar dus din România în Florenţa, vezi mai jos câteva dintre oferte noastre oferită de Blue Air
Blue Air
5 iul.
OTP14:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
2h 10m
FLR17:00Florenţa Peretola
Blue Air
28 iun.
OTP14:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
2h 10m
FLR17:00Florenţa Peretola
Blue Air
22 aug.
OTP03:00Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
2h 10m
FLR05:10Florenţa Peretola

Care companie aeriană zboară către Florenţa?

Iată o selecție a celor mai populare și mai ieftine companii aeriene pentru zborurile tale către Florenţa

Rute populare către Florenţa

Cele mai frecvente căutări de zboruri către Florenţa, împreună cu cele mai mici prețuri și cele mai scurte durate de zbor
Zboruri din Bucureşti către Florenţa
Cel mai scurt timp de zbor2h 10m
Cel mai ieftin350 lei

Începe să-ți planifici călătoria în Florenţa