Găsește cele mai ieftine zboruri către Charlotte

Dus-întors
1 adult
Economic
De unde?
În?
Lu 30/5
Lu 6/6

Oferte din partea a peste 900 de site-uri de călătorii.

Despre zborurile în Charlotte

Rezumat al prețurilor pentru zborurile în Charlotte, durata și companiile aeriene

Cel mai bun preț doar dus

509 €

Cel mai bun preț dus-întors

675 €

Cel mai rapid zbor

33h 20m

Operat de

O companie aeriană
Cel mai ieftin zbor doar dus în Charlotte din România pe care l-am găsit în ultimele 72 de ore este 509 € (Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj - Charlotte Douglas).
Cel mai ieftin zbor dus-întors în Charlotte din România pe care l-am găsit în ultimele 72 de ore este 675 € (Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj - Charlotte Douglas).
Cel mai rapid zbor din România în Charlotte durează 33h 20m (Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj to Charlotte Douglas).
Zborurile în Charlotte sunt operate de o companie aeriană, printre care Lufthansa.

Care este cel mai bun moment pentru a zbura către Charlotte?

340 € este cea mai ieftină ofertă găsită pe momondo în ultimele două săptămâni pentru un zbor către Charlotte. Acest zbor pleacă din Hamburg și este cu 39% mai ieftin decât majoritatea zborurilor în Charlotte. Pentru a găsi cel mai mic preț către Charlotte, din zona ta, folosește funcționalitatea momondo Ghid pentru prețul acestei rute.

Dacă nu poți zbura în Charlotte în luna martie, atunci februarie este a doua cea mai bună opțiune. Prețurile zborurilor din România în Charlotte în timpul lunii februarie sunt în jur de 866 €.

Aeroportul Concord Regional, Aeroportul Winston-Salem Smith-Reynolds, Aeroportul Greensboro/H. Point, Aeroportul Greenville sau Aeroportul Columbia Metropolitan pot fi opțiuni alternative de aeroporturi pentru zborul în Charlotte.

Cu un preț mediu de 555 € de persoană, Aeroportul Greensboro/H. Point este cel mai ieftin aeroport de aterizare pentru o călătorie în Charlotte. Acest preț fluctuează, desigur, în funcție de locul din care zbori. Funcționalitatea Ghid pentru prețul acestei rute de la momondo îi ajută pe utilizatori să găsească cele mai mici prețuri.



Oferte găsite pe momondo pentru zborurile către Charlotte

Vezi care sunt unele dintre cele mai bune prețuri găsite recent de utilizatorii momondo pentru zborurile din România în Charlotte
Lufthansa
5 iul.
CLJ02:15Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
17h 10m
1 escală
CLT19:25Charlotte Douglas
10 oct.
CLT14:30Charlotte Douglas
11h 55m
1 escală
CLJ02:25Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
Lufthansa
5 iul.
CLJ14:30Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
36h 27m
2 de escale
CLT02:57Charlotte Douglas
10 oct.
CLT14:30Charlotte Douglas
11h 55m
1 escală
CLJ02:25Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
Lufthansa
5 iul.
CLJ14:30Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
36h 27m
2 de escale
CLT02:57Charlotte Douglas
10 oct.
CLT14:30Charlotte Douglas
15h 35m
2 de escale
CLJ06:05Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj

Găsește cele mai ieftine zboruri doar dus în Charlotte

Dacă te interesează zborurile doar dus din România în Charlotte, vezi mai jos câteva dintre oferte noastre oferită de Lufthansa
Companii aeriene multiple
2 iul.
CLJ15:15Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
54h 10m
3 de escale
CLT21:25Charlotte Douglas
Lufthansa
2 iul.
CLJ10:05Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
33h 20m
1 escală
CLT19:25Charlotte Douglas
Lufthansa
2 iul.
CLJ10:05Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
36h 02m
2 de escale
CLT22:07Charlotte Douglas

Care companie aeriană zboară către Charlotte?

Iată o selecție a celor mai populare și mai ieftine companii aeriene pentru zborurile tale către Charlotte

Ce companii aeriene zboară în Charlotte?

Pentru zboruri din România în Charlotte, majoritatea utilizatorilor momondo aleg companii aeriene populare, precum Lufthansa, Delta, Qatar Airways sau KLM. În funcție de aeroportul din care ai nevoie să pleci, ai putea avea și alte alternative de companii aeriene.


Rute populare către Charlotte

Cele mai frecvente căutări de zboruri către Charlotte, împreună cu cele mai mici prețuri și cele mai scurte durate de zbor
Zboruri din Cluj-Napoca către Charlotte
Cel mai scurt timp de zbor17h 10m
Cel mai ieftin675 €

Începe să-ți planifici călătoria în Charlotte


De ce să folosești momondo?

momondo reunește toate opțiunile de zboruri într-un singur loc și te ajută să le filtrezi pentru a-l găsi pe cel cu direcția Charlotte care ți se potrivește cel mai bine. momondo te ajută să economisești timp și bani în călătoria ta.

Toate căutările de zboruri în Charlotte pe momondo pot fi filtrate pentru a ți se afișa doar cele cu politici flexibile de rezervare.

După ce ți se afișează toate opțiunile de zbor în Charlotte, momondo îți permite să le ordonezi și filtrezi în funcție de preferințe, precum compania aeriană, prețul, orele de zbor etc.

Dacă, pur și simplu, cauți eventuale zboruri în Charlotte, momondo îți oferă o funcționalitate foarte utilă pentru a urmări prețurile biletelor de avion, anunțându-te când modifică: alertele de preț.


Iată de ce călătorii aleg momondo
Călătorii flexibile
momondo îți înțelege nevoia de flexibilitate și de aceea îți punem la dispoziție un filtru special pentru zborurile care nu percep taxe de modificare.
Sfaturi de la experți
Informații bazate pe date și redactate pentru a te ajuta să găsești cel mai bun zbor (de la cel mai ieftin moment de zbor al zilei la intervalul cu care să rezervi în avans).
Alerte de preț
Urmărește prețul rutei de zbor preferate și primește alerte atunci când apar modificări.