Găsește cele mai ieftine zboruri către Osaka

Dus-întors
Economic
Boston (BOS)
Osaka (KIX)
vin. 18/6
vin. 25/6
Any month
Compară cu momondo |

Care este cel mai bun moment pentru a zbura către Osaka?

Care este cel mai ieftin zbor către Osaka?

În ultimele două săptămâni utilizatorii au rezervat oferte către Osaka, cu 2.198 lei/persoană (care este cu 62% mai ieftin decât prețul mediu către Osaka). Pentru a găsi cel mai mic preț, din zona ta, folosește funcționalitatea momondo Ghid pentru prețul acestei rute.

Care este cea mai ieftină lună pentru a zbura în Osaka?

Dacă nu poți călători în timpul lunii ianuarie, atunci rezervă zboruri în Osaka din România pentru luna iunie. Zborurile către Osaka în iunie, deși nu sunt la fel de ieftine ca cele din ianuarie, au totuși un preț mediu de 2.265 lei.

Cu cât timp înainte ar trebui să-mi rezerv zborul către Osaka?

Este mult mai probabil să găsești zboruri mai ieftine în Osaka (cu plecare din România) atunci când rezervi cu 20 zile înainte de data plecării. În general, atunci când le cauți cu 20 zile înainte, prețurile pentru zborurile în Osaka costă în jur de 3.166 lei.

Care este cea mai ieftină zi pentru a zbura în Osaka?

Cea mai ieftină zi pentru plecarea ta în Osaka este sâmbătă, atunci când pot fi găsite bilete de avion la numai 2.146 lei. Acest lucru se datorează faptului că există o cerere mai mică pentru zborurile din această zi a săptămânii. Cea mai scumpă zi pentru a zbura în Osaka este joi, cu prețuri la biletele de avion de aproximativ 3.357 lei.

Care este cel mai ieftin moment al zilei pentru a zbura în Osaka?

Datele noastre arată că cele mai ieftine zboruri din România în Osaka sunt, de obicei, cele cu plecare dimineața. Utilizatorii nosștri au găsit zboruri către Osaka dimineața pentru numai 2.195 lei. Zborurile către Osaka sunt mai scumpe seara, cu un preț mediu al biletului de 3.453 lei. Plecările seara se suprapun celor mai aglomerate ore ale zilei, ceea ce explică prețurile ridicate.

Există și alte opțiuni de aeroporturi în apropiere de Osaka?

În funcție de luna și de aeroportul de plecare, cei care zboară în Osaka ar putea găsi prețuri mai bune pentru Aeroportul Kobe (la 25 km de centrul orașului Osaka), Aeroportul Osaka Kansai Intl (la 36 km de centrul orașului Osaka).

Există o alternativă mai ieftină pentru zborul în Osaka?

Aeroportul Kobe are un preț mediu de 5.136 lei de persoană și este, în general, cel mai ieftin aeroport pentru cei ce vizitează Osaka. Acest preț mediu variază, bineînțeles, în funcție de orașul de plecare. Pentru a găsi cel mai ieftin zbor, folosește funcționalitatea momondo Ghid pentru prețul acestei rute.


Oferte găsite pe momondo pentru zborurile către Osaka

Vezi care sunt unele dintre cele mai bune prețuri găsite recent de utilizatorii momondo pentru zborurile din România în Osaka
KLM
3 dec.
OTP01:00Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
20h 35m
1 escală
KIX21:35Osaka Kansai Intl
17 dec.
KIX06:05Osaka Kansai Intl
19h 40m
1 escală
OTP01:45Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
3.721 lei
Caută similare
Emirates
28 iun.
OTP11:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
19h 35m
1 escală
KIX07:15Osaka Kansai Intl
29 iun.
KIX19:45Osaka Kansai Intl
20h 55m
1 escală
OTP16:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
5.730 lei
Caută similare
Companii aeriene multiple
3 dec.
OTP14:35Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
18h 30m
2 de escale
KIX09:05Osaka Kansai Intl
17 dec.
KIX11:05Osaka Kansai Intl
26h 15m
3 de escale
OTP13:20Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
4.453 lei
Caută similare
Companii aeriene multiple
3 dec.
OTP14:35Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
18h 30m
2 de escale
KIX09:05Osaka Kansai Intl
17 dec.
KIX11:05Osaka Kansai Intl
26h 15m
3 de escale
OTP13:20Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
4.461 lei
Caută similare
Lufthansa
3 dec.
OTP07:55Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
23h 25m
2 de escale
KIX07:20Osaka Kansai Intl
17 dec.
KIX03:10Osaka Kansai Intl
22h 40m
2 de escale
OTP01:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
4.026 lei
Caută similare
Companii aeriene multiple
28 iun.
OTP04:35Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
26h 40m
2 de escale
KIX07:15Osaka Kansai Intl
29 iun.
KIX19:45Osaka Kansai Intl
20h 55m
1 escală
OTP16:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
5.799 lei
Caută similare

Aeroporturi în apropiere de Osaka

Mai jos poți vedea toate aeroporturile din Osaka, împreună cu distanța față de centrul orașului

  • Dus-întors
  • Doar dus
  • Multi-City
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
  • Multiple
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi