Găsește bilete de avion ieftine spre Málaga

Dus-întors
Economic
Wichita (ICT)
Málaga (AGP)
vin. 9/4
vin. 16/4
Any month
Compară cu momondo |

Cele mai ieftine zboruri către aeroporturile din Málaga

Găsește cele mai ieftine zboruri către aeroporturile din Málaga, plecând din orașul sau aeroportul care îți este cel mai aproape
Cluj-Napoca
Málaga

CEL MAI IEFTIN TRASEU DIN Cluj-Napoca CĂTRE Málaga

Cluj-Napoca (CLJ) către Málaga (AGP)

De obicei, zborurile către Málaga din Cluj-Napoca sunt mai ieftine atunci când zbori din Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj către Málaga, cu un preț mediu de 888 lei

CEA MAI IEFTINĂ LUNĂ PENTRU A ZBURA CĂTRE MÁLAGA DIN CLUJ-NAPOCANoiembrieCu 68% mai ieftinZborurile din Cluj-Napoca către Málaga costă în medie doar 281 lei în Noiembrie
CEA MAI SCUMPĂ LUNĂ PENTRU A ZBURA CĂTRE MÁLAGA DIN CLUJ-NAPOCAIulieCu 56% mai scumpÎn Iulie, un zbor către Málaga din Cluj-Napoca costă aproximativ 1.389 lei
CEA MAI POPULARĂ LUNĂ PENTRU A ZBURA CĂTRE MÁLAGA DIN CLUJ-NAPOCASeptembrie454% mai vizitatUtilizatorii momondo caută zboruri către Málaga din Cluj-Napoca în Septembrie mai des decât în orice altă lună

Când este perioada ideală pentru a zbura către Málaga?

Malaga se bucură de o vreme încântătoare pe tot parcursul anului, dar dacă vrei să nu riști să fie precipitații în timpul vacanței tale îți recomandăm să alegi perioada mai-octombrie. Pe timpul verii sunt mulți turiști care se bucură de plajă, așa că dacă vrei să te bucuri de lipsa aglomerației, lunile mai, septembrie și octombrie sunt cele mai potrivite.

Care este cel mai ieftin zbor către Málaga?

Cel mai bun preț găsit pe momondo către Málaga a fost de 82 lei/persoană, cu plecare din Catania; acesta este cu 92% mai ieftin decât media zborurilor către Málaga. Pentru a găsi cel mai ieftin preț din zona ta către Málaga, folosește funcționalitatea momondo Ghid pentru prețul acestei rute.

Care este cea mai ieftină lună pentru a zbura în Málaga?

Luna Noiembrie este, în medie, cea mai ieftină pentru a zbura în Málaga din România, majoritatea prețurilor fiind de doar 558 lei. Dacă nu poți călători în Málaga în timpul lunii Noiembrie, află că Februarie este, de asemenea, o perioadă ieftină. Pe momondo, poți găsi pentru această lună prețuri în jur de 612 lei.

Cu cât timp înainte ar trebui să-mi rezerv zborul către Málaga?

Cel mai bun moment pentru a-ți rezerva zborul din România în România este cu 50 zile înainte, atunci când prețurile costă, aproximativ, 865 lei. Te sfătuim, totuși, să verifici prețurile acum pentru că utilizatorii momondo au găsit recent bilete la numai 323 lei.

Care este cea mai ieftină zi pentru a zbura în Málaga?

Cea mai ieftină zi pentru a zbura din România în Málaga este o zi de miercuri, când pot fi găsite bilete la numai 790 lei. Atunci când alegi să zbori într-o zi de sâmbătă, cea mai scumpă zi a săptămânii, te poți aștepta la prețuri în jur de 1.048 lei pentru biletele de avion din România în Málaga.

Care este cel mai ieftin moment al zilei pentru a zbura în Málaga?

Conform datelor noastre, cel mai ieftin moment al zilei pentru a zbura în Málaga este după-amiaza. Utilizatorii momondo au găsit zboruri cu plecare din România în Málaga după-amiaza la numai 809 lei. Ia în calcul faptul că aceste prețuri pot fluctua în funcție de compania aeriană pe care o alegi și de perioada anului în care călătorești. La capătul opus, cel mai scump moment al zilei pentru a zbura către Málaga este dimineața, când prețurile costă în jur de 978 lei.

Există și alte opțiuni de aeroporturi în apropiere de Málaga?

În funcție de luna și de aeroportul de plecare, cei care zboară în Málaga ar putea găsi prețuri mai bune pentru Aeroportul Granada Federico Garcia Lorca (la 77 km de centrul orașului Málaga), Aeroportul Jerez de la Frontera La Parra (la 146 km de centrul orașului Málaga), pentru Aeroportul Sevilia (la 152 km de centrul orașului Málaga).

Există o alternativă mai ieftină pentru zborul în Málaga?

Poți găsi oferte către Aeroportul Sevilia, cu un preț mediu de 724 lei/persoană. Să ai, totuși, în vedere că prețul poate fluctua în funcție de aeroportul tău de plecare. Pentru a economisi bani, folosește funcționalitatea momondo Ghid pentru prețul acestei rute.


Oferte găsite pe momondo pentru zborurile către Málaga

Vezi care sunt unele dintre cele mai bune prețuri găsite recent de utilizatorii momondo pentru zborurile din România în Málaga
Wizz Air
9 iun.
14:10Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
4h 00m
18:10Málaga
16 iun.
17:45Málaga
3h 50m
21:35Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
Companii aeriene multiple
3 mai
03:10Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
6h 25m
1 escală
09:35Málaga
4 iun.
06:00Málaga
6h 15m
1 escală
12:15Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Companii aeriene multiple
3 mai
03:10Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
6h 25m
1 escală
09:35Málaga
7 iun.
02:55Málaga
10h 25m
1 escală
13:20Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Companii aeriene multiple
9 iun.
14:10Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
4h 00m
18:10Málaga
16 iun.
09:50Málaga
18h 40m
2 de escale
04:30Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
Companii aeriene multiple
25 apr.
02:45Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
17h 40m
1 escală
20:25Málaga
7 mai
06:00Málaga
7h 20m
1 escală
13:20Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Ryanair
3 mai
07:35Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
23h 05m
1 escală
06:40Málaga
5 iun.
05:15Málaga
5h 55m
1 escală
11:10Bucureşti Aeroportul Henri Coandă

Găsește cele mai ieftine zboruri doar dus în Málaga

Dacă te interesează zborurile doar dus către Málaga, vezi mai jos câteva dintre ofertele noastre oferite de Ryanair și Blue Air
Blue Air
27 apr.
03:00Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
4h 10m
07:10Málaga
Wizz Air
27 apr.
14:05Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
4h 10m
18:15Málaga
Companii aeriene multiple
7 iun.
07:35Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
11h 55m
2 de escale
19:30Málaga

Cu ce companii aeriene poți zbura către Málaga?

Blue Air, Wizz Air

Poți să zbori spre Malaga (AGP) cu Blue Air și Wizz Air din București, dar ai zboruri și din Cluj-Napoca sau Timișoara.

Pentru prețurile cele mai mici, ia în considerare să cauți și zboruri cu escală.


Zboruri către Málaga

Cele mai căutate zboruri către Málaga împreună cu cel mai mic preț și durata minimă de călătorie
Zboruri din Cluj-Napoca către Málaga
Cel mai rapid zbor
4h 00m
Ieftin
298 lei
Zboruri din Bucureşti către Málaga
Cel mai rapid zbor
4h 10m
Ieftin
369 lei
Zboruri din Timișoara către Málaga
Cel mai rapid zbor
28h 10m
Ieftin
418 lei
Zboruri din Sibiu către Málaga
Cel mai rapid zbor
20h 30m
Ieftin
1.245 lei
Vezi mai multe

Cum poți ajunge de la aeroport către centrul orașului?

Pentru a ajunge rapid în centrul orașului îți recomandăm să folosești autobuzele express (cu frecvență de 30 min) sau trenurile Cercanias (accesibile de la Terminalul 3). Poți folosi și serviciile de taxi sau transfer privat, ținând cont că aeroportul se află la doar 8 km distanță față de oraș.


Obiective Turistice în Malaga

După ce vezi marea, îți recomandăm să revii puțin prin centrul orașului. De exemplu, în Plaza de la Constitucion. Trebuie să cunoști puțin din istoria locului, așa că aruncă cel puțin o privire pe Catedrala din Malaga și pe Sagrado Corazon, după care nu rata Alcazaba, Castillo de Gibralfaro sau Teatrul Roman.

În Malaga poți găsi și câteva muzee foarte interesante: Museo del Vidrio y Cristal, Centre Pompidou Malaga, Colecția Muzeului Rus sau Muzeul Pablo Picasso. Dacă ai chef să te plimbi puțin, îți vei găsi relaxarea în Parcul Malaga, iar o plimbare în Puerto de Malaga îți va satisface și poftele culinare în timp ce vei admira ambarcațiunile prezente în port.


  • Dus-întors
  • Doar dus
  • Multi-City
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
  • Multiple
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi