Găsește cele mai ieftine zboruri către Oslo

Dus-întors
Economic
Boston (BOS)
Oslo (OSL)
vin. 9/4
vin. 16/4
Any month
Compară cu momondo |

Cele mai ieftine zboruri către aeroporturile din Oslo

Găsește cele mai ieftine zboruri către aeroporturile din Oslo, plecând din orașul sau aeroportul care îți este cel mai aproape
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Aeroportul Oslo Sandefjord

CEL MAI IEFTIN TRASEU DIN Bucureşti CĂTRE Oslo

Bucureşti Aeroportul Henri Coandă (OTP) către Oslo (OS1)

De obicei, zborurile către Oslo din Bucureşti sunt mai ieftine atunci când zbori din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă către Oslo, cu un preț mediu de 522 lei

CEA MAI IEFTINĂ LUNĂ PENTRU A ZBURA CĂTRE OSLO DIN BUCUREŞTI AEROPORTUL HENRI COANDĂMartieCu 52% mai ieftinZborurile din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă către Oslo costă în medie doar 252 lei în Martie
CEA MAI SCUMPĂ LUNĂ PENTRU A ZBURA CĂTRE OSLO DIN BUCUREŞTI AEROPORTUL HENRI COANDĂIulieCu 62% mai scumpÎn Iulie, un zbor către Oslo din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă costă aproximativ 844 lei
CEA MAI POPULARĂ LUNĂ PENTRU A ZBURA CĂTRE OSLO DIN BUCUREŞTI AEROPORTUL HENRI COANDĂMartie527% mai vizitatUtilizatorii momondo caută zboruri către Oslo din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă în Martie mai des decât în orice altă lună

Care este cel mai bun moment pentru a zbura către Oslo?

Care este cel mai ieftin zbor către Oslo?

Cea mai bună ofertă găsită pe momondo în ultimele două săptămâni a fost un zbor către Oslo, cu plecare din Gdańsk, la 75 lei. Acest preț este cu 90% mai ieftin decât majoritatea ofertelor la zborurile în Oslo. Pentru a găsi cel mai mic preț în Oslo, din zona ta, încearcă funcționalitatea momondo Ghid pentru prețul acestei rute.

Care este cea mai ieftină lună pentru a zbura în Oslo?

Luna Noiembrie este, în medie, cea mai ieftină pentru a zbura în Oslo din România, majoritatea prețurilor fiind de doar 517 lei. Dacă nu poți vizita Oslo în timpul lunii Noiembrie, atunci, plecarea din România în Ianuarie este, de asemenea, o opțiune ieftină. Cei mai mulți utilizatori momondo găsesc prețuri în jur de 562 lei pentru această lună.

Cu cât timp înainte ar trebui să-mi rezerv zborul către Oslo?

Cel mai bun moment pentru a-ți rezerva zborul din România în România este cu 60 zile înainte, atunci când prețurile costă, aproximativ, 682 lei. Ține minte că poți găsi oricând zboruri ieftine către Oslo. De fapt, utilizatorii noștri au găsit zboruri la numai 356 lei în ultimele 72 de ore.

Care este cea mai ieftină zi pentru a zbura în Oslo?

Datele noastre arată că duminică este cea mai ieftină zi pentru a zbura în Oslo. Poți găsi bilete de avion pentru această zi la numai 316 lei. Asigură-te că nu îți rezervi plecarea într-o zi de marți, deoarece prețurile tind să fie mai scumpe decât de obicei. Conform datelor noastre, prețul mediu al biletului de avion către Oslo, într-o zi de marți, este de 762 lei.

Care este cel mai ieftin moment al zilei pentru a zbura în Oslo?

Cu prețuri la biletele de avion de numai 356 lei, dimineața este cel mai ieftin moment al zilei pentru a zbura din România în Oslo. Zborul în Oslo dimineața este ideal datorită orelor puțin aglomerate de călătorie. Dacă ai un program de călătorie flexibil, încearcă să eviți zborurile de la prânz, când prețurile costă 803 lei, în medie. Zborurile în Oslo din România de la prânz sunt, în general, mai scumpe pentru că acest moment al zilei este convenabil pentru cei mai mulți călători.

Există și alte opțiuni de aeroporturi în apropiere de Oslo?

Este cât se poate de posibil să găsești un aeroport de destinație alternativ și, posibil, mai ieftin în apropiere de Oslo. Dacă plănuiești un zbor în Oslo, ia în considerare să rezervi biletele de avion către Aeroportul Oslo Sandefjord (la 85 km de centrul orașului Oslo) sau Aeroportul Fagernes Valdres (la 146 km de centrul orașului Oslo).

Există o alternativă mai ieftină pentru zborul în Oslo?

Prețurile variază în funcție de destinația de plecare a călătorilor, dar, în medie, cel mai ieftin aeroport pentru a zbura în Oslo este Aeroportul Oslo Sandefjord (cu o medie a prețului de 731 lei/persoană). De cele mai multe ori, utilizatorii găsesc cele mai bune prețuri atunci când folosesc funcționalitatea Ghid pentru prețul acestei rute.


Oferte găsite pe momondo pentru zborurile către Oslo

Vezi care sunt unele dintre cele mai bune prețuri găsite recent de utilizatorii momondo pentru zborurile din România în Oslo
Wizz Air
24 apr.
03:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
3h 10m
06:50Oslo Sandefjord
24 apr.
10:25Oslo Sandefjord
3h 00m
13:25Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Wizz Air
13 iul.
09:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
3h 10m
13:00Oslo Sandefjord
17 iul.
16:35Oslo Sandefjord
3h 00m
19:35Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Companii aeriene multiple
29 mai
14:05Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
5h 30m
1 escală
19:35Oslo Gardermoen
30 mai
16:25Oslo Gardermoen
3h 00m
19:25Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Companii aeriene multiple
29 mai
09:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
3h 10m
13:00Oslo Sandefjord
30 mai
12:25Oslo Sandefjord
7h 10m
1 escală
19:35Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
LOT
4 iun.
10:20Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
5h 35m
1 escală
15:55Oslo Gardermoen
7 iun.
06:45Oslo Gardermoen
6h 00m
1 escală
12:45Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Companii aeriene multiple
13 iul.
13:20Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
3h 15m
16:35Oslo Gardermoen
18 iul.
11:40Oslo Gardermoen
9h 15m
1 escală
20:55Bucureşti Aeroportul Henri Coandă

Găsește cele mai ieftine zboruri doar dus în Oslo

Dacă te interesează zborurile doar dus către Oslo, vezi mai jos câteva dintre ofertele noastre oferite de Blue Air și Wizz Air
Wizz Air
17 apr.
03:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
3h 10m
06:50Oslo Sandefjord
Wizz Air
17 apr.
03:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
3h 10m
06:50Oslo Sandefjord
Wizz Air
4 mai
09:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
3h 10m
13:00Oslo Sandefjord

Care companie aeriană zboară către Oslo?

Iată o selecție a celor mai populare și mai ieftine companii aeriene pentru zborurile tale către Oslo

Aeroporturi în apropiere de Oslo

Mai jos poți vedea toate aeroporturile din Oslo, împreună cu distanța față de centrul orașului

Rute populare către Oslo

Cele mai frecvente căutări de zboruri către Oslo, împreună cu cele mai mici prețuri și cele mai scurte durate de zbor
Zboruri din Bucureşti către Oslo
Cel mai rapid zbor
3h 10m
Ieftin
646 lei

  • Dus-întors
  • Doar dus
  • Multi-City
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
  • Multiple
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi