Zboruri ieftin din Bucureşti în Los Angeles, începând de la 385 €

Dus-întors
1 adult
Economic
De unde?
În?
Lu 29/11
Lu 6/12

Informații despre zborurile din Bucureşti către Los Angeles

Informații despre durata zborului, zboruri directe și aeroporturi pentru zborul din Bucureşti către Los Angeles
Cel mai bun preț găsit553 €Cea mai bună ofertă de zbor din Bucureşti către Los Angeles găsită pe momondo în ultimele 72 de ore este 553 €
Cel mai scurt timp de zbor15h 50mCel mai rapid zbor din Bucureşti către Los Angeles durează 15h 50m.
Zboruri directeNiciunulNu există zboruri directe din Bucureşti către Los Angeles. Ruta populară, cu escală, pentru această conexiune este Bucureşti Aeroportul Henri Coandă - Aeroportul Los Angeles.
Aeroporturi în Los Angeles1 aeroportExistă 1 aeroport în apropiere de Los Angeles: Los Angeles (LAX)

Cum să găsești cel mai ieftin bilet de avion din Bucureşti către Los Angeles

Nu căuta mai departe. Am parcurs noi toate căutările acestei rute pe momondo pentru a-ți oferi cea mai importantă informație și sfaturi despre cum să găsești cel mai ieftin bilet de avion pentru călătoria ta

Care este cea mai ieftină lună pentru a zbura în Los Angeles?

februarie

Cea mai ieftină perioada a anului pentru a zbura din Bucureşti către Los Angeles este februarie. Cea mai scumpă este iulie.

Care este cea mai ieftină zi pentru a zbura din Bucureşti către Los Angeles?

marți

În mod obișnuit, cea mai ieftină zi a săptămânii este marți, iar cea mai scumpă, sâmbătă.

Care este cel mai ieftin moment pentru a zbura către din Bucureşti către Los Angeles?

după-amiaza

Zborurile din Bucureşti către Los Angeles sunt cu aproximativ 32% mai scumpe seara decât după-amiaza

Care este cea mai ieftină companie aeriană care zboară către din Bucureşti către Los Angeles?

SWISS

Austrian Airlines, British Airways și Delta sunt cele mai populare companii care operează ruta din Bucureşti către Los Angeles

Care este cel mai ieftin traseu pentru zborul Bucureşti - Los Angeles ?

Bucureşti Aeroportul Henri Coandă - Los Angeles

Zboară din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă către Los Angeles cu cel mai bun preț de zbor pentru ruta Bucureşti - Los Angeles

Cu cât timp înainte ar trebuie să rezerv zborul Bucureşti - Los Angeles?

Cu 60 de zile zile înainte

Cea mai ieftină perioadă pentru a cumpăra un bilet de avion din Bucureşti către Los Angeles este cu aproximativ 60 de zile înainte de plecare.


Compară ușor bilete de avion dus-întors din Bucureşti către Los Angeles

Mai jos, poți vedea cele mai bune prețuri pentru ruta ta, din următoarele trei luni. Toate prețurile au fost găsite pe momondo săptămâna aceasta. Caută cele mai rapide sau cele mai ieftine zboruri din Bucureşti către Los Angeles, schimbând tab-urile.
Companii aeriene multiple
13 ian.
OTP11:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
32h 35m
2 de escale
LAX20:15Los Angeles
16 ian.
LAX06:10Los Angeles
26h 55m
2 de escale
OTP09:05Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Delta
17 feb.
OTP01:00Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
15h 50m
1 escală
LAX16:50Los Angeles
11 mar.
LAX10:25Los Angeles
17h 00m
1 escală
OTP03:25Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
British Airways
7 mar.
OTP03:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
17h 05m
1 escală
LAX20:55Los Angeles
13 mar.
LAX09:30Los Angeles
21h 45m
2 de escale
OTP07:15Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
KLM
12 ian.
OTP11:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
29h 00m
1 escală
LAX16:50Los Angeles
28 ian.
LAX06:35Los Angeles
17h 50m
2 de escale
OTP00:25Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
American Airlines
6 ian.
OTP02:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
22h 14m
2 de escale
LAX01:04Los Angeles
2 feb.
LAX06:00Los Angeles
23h 15m
2 de escale
OTP05:15Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Companii aeriene multiple
28 ian.
OTP01:20Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
19h 55m
2 de escale
LAX21:15Los Angeles
9 feb.
LAX14:20Los Angeles
18h 50m
2 de escale
OTP09:10Bucureşti Aeroportul Henri Coandă

Caută cele mai ieftine zboruri doar dus din Bucureşti către Los Angeles

Dacă te interesează zborurile doar dus din Bucureşti în Los Angeles, vezi câteva dintre oferte noastreoferite de KLM și Qatar Airways
Companii aeriene multiple
15 dec.
OTP06:10Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
42h 10m
3 de escale
LAX00:20Los Angeles
Qatar Airways
30 nov.
OTP13:00Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
29h 05m
1 escală
LAX18:05Los Angeles
KLM
23 dec.
OTP11:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
29h 00m
1 escală
LAX16:50Los Angeles

Caută zboruri de ultim moment în Los Angeles din Bucureşti

Găsește și compară prețuri la zboruri de ultim moment din Bucureşti în Los Angeles
Companii aeriene multiple
3 dec.
OTP04:45Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
37h 50m
1 escală
LAX18:35Los Angeles
8 dec.
LAX13:10Los Angeles
15h 35m
1 escală
OTP04:45Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
British Airways
4 dec.
OTP04:45Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
18h 50m
1 escală
LAX23:35Los Angeles
8 dec.
LAX13:00Los Angeles
15h 45m
1 escală
OTP04:45Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
KLM
1 dec.
OTP11:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
29h 00m
1 escală
LAX16:50Los Angeles
8 dec.
LAX05:10Los Angeles
19h 15m
2 de escale
OTP00:25Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
American Airlines
4 dec.
OTP04:45Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
22h 52m
2 de escale
LAX03:37Los Angeles
8 dec.
LAX09:30Los Angeles
19h 15m
2 de escale
OTP04:45Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Qatar Airways
30 nov.
OTP13:00Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
29h 05m
1 escală
LAX18:05Los Angeles
6 ian.
LAX09:30Los Angeles
29h 20m
1 escală
OTP14:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Austrian Airlines
2 dec.
OTP01:00Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
17h 05m
2 de escale
LAX18:05Los Angeles
8 dec.
LAX12:15Los Angeles
21h 25m
2 de escale
OTP09:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă

Cele mai bune companii aeriene care zboară din Bucureşti în Los Angeles

Compară și vezi opiniile despre companii care zboară din Bucureşti în Los Angeles, cu momondo
Compania aerianăEvaluareAnulare GratuităPreț
British Airways
PrețDe la 384 €
Anulare Gratuită
Evaluare
6,9
7,3

Îmbarcare

7,1

Confort

7,4

Echipaj

6,5

Divertisment

6,5

Mâncare

Evaluări

Contra: all

1 / 1
Air Canada
PrețDe la 393 €
Anulare Gratuită
Evaluare
7,6
SWISS
PrețDe la 411 €
Anulare Gratuită
Evaluare
8,4
Austrian Airlines
PrețDe la 415 €
Anulare Gratuită
Evaluare
7,3
Delta
PrețDe la 418 €
Anulare Gratuită
Evaluare
8,2
8,2

Îmbarcare

8,4

Confort

8,4

Echipaj

8,1

Divertisment

8,0

Mâncare

Evaluări

Contra: The Entertainment display didn't work.

1 / 3
Lufthansa
PrețDe la 420 €
Anulare Gratuită
Evaluare
7,5
United Airlines
PrețDe la 437 €
Anulare Gratuită
Evaluare
7,0
KLM
PrețDe la 445 €
Anulare Gratuită
Evaluare
7,5
7,6

Îmbarcare

7,9

Confort

8,0

Echipaj

7,0

Divertisment

7,1

Mâncare

Evaluări

Pro: The staff was super nice, the services good. Clear lines about baggage allowance.

Contra: The flight was delayed and due to this I missed my car connection. I had to prolong my trip by 4 hours, untill I found another connection. I know this was not a klm issue, but rather airport related, but the inconvenience was still. Thus, my lower satisfaction grade

1 / 2
LOT
PrețDe la 454 €
Anulare Gratuită
Evaluare
7,2
Air France
PrețDe la 466 €
Anulare Gratuită
Evaluare
7,9
8,0

Îmbarcare

7,9

Confort

8,6

Echipaj

7,4

Divertisment

8,0

Mâncare

Evaluări

Contra: Only a steward that did not help us with luggage when neede...

1 / 1

  • Oferă companiile aeriene care zboară din Bucureşti în Los Angeles posibilitatea de anulare flexibilă din motive de COVID-19?

    Pentru a mai ușura din stresul rezervării zborurilor, câteva dintre companiile aeriene partenere care operează zborul Bucureşti - Los Angeles au luat măsuri în fața pandemiei. Este posibil ca următoarele companii să aibă politici de anulare flexibile: British Airways, Delta și Lufthansa.

  • Ce distanță este între Bucureşti și Los Angeles cu avionul?

    Bucureşti și Los Angeles se află la 10568,7 km distanță. Durata normală a unui zbor pentru această rută este de 14h 50m.


Rute alternative din Bucureşti către Los Angeles

Descoperă cele mai bune prețuri și cele mai convenabile date, comparând zboruri alternative către/din aeroporturile și orașele din apropiere
Zboruri din Bucureşti către San Francisco
Cel mai scurt timp de zbor18h 40m
Cel mai ieftin548 €
Zboruri din Bucureşti către Santa Ana
Cel mai scurt timp de zbor20h 13m
Cel mai ieftin647 €
Zboruri din Cluj-Napoca către Los Angeles
Cel mai scurt timp de zbor18h 40m
Cel mai ieftin757 €
Zboruri din Bucureşti către Burbank
Cel mai scurt timp de zbor18h 00m
Cel mai ieftin765 €
Zboruri din Cluj-Napoca către San Francisco
Cel mai scurt timp de zbor16h 40m
Cel mai ieftin776 €
Zboruri din Bucureşti către Ontario
Cel mai scurt timp de zbor20h 16m
Cel mai ieftin1.061 €
Zboruri din Bucureşti către San Jose
Cel mai scurt timp de zbor38h 48m
Cel mai ieftin1.525 €

Zboruri similare rutei Bucureşti - Los Angeles

Ești flexibil în privința destinației? Extinde-ți căutarea și găsește zboruri similare rutei Bucureşti - Los Angeles.