Zboruri ieftine din România către Statele Unite

Dus-întors
1 adult
Economic
De unde?
În?
Vi 29/10
Vi 5/11

Informații despre zborurile din România către Statele Unite

Informații despre durata zborului, zboruri directe și aeroporturi pentru zborul din România către Statele Unite
Cel mai scurt timp de zbor12h 35mCel mai rapid zbor din România către Statele Unite durează 12h 35m.
Zboruri directeNiciunulNu există zboruri directe din România către Statele Unite. Rutele populare, cu escale, pentru această conexiune sunt Bucureşti Aeroportul Henri Coandă - Aeroportul Dallas - Fort Worth, Bucureşti Aeroportul Henri Coandă - New York City Aeroportul Internațional John F. Kennedy și Bucureşti Aeroportul Henri Coandă - Aeroportul Miami.

Cum să găsești cel mai ieftin bilet de avion din România către Statele Unite

Nu căuta mai departe. Am parcurs noi toate căutările acestei rute pe momondo pentru a-ți oferi cea mai importantă informație și sfaturi despre cum să găsești cel mai ieftin bilet de avion pentru călătoria ta

Care este cea mai ieftină companie aeriană care zboară către din România către Statele Unite?

Iberia

Air Canada, Austrian Airlines și Iberia sunt cele mai populare companii care operează ruta din România către Statele Unite

Care este cel mai ieftin traseu pentru zborul România - Statele Unite ?

Bucureşti Aeroportul Henri Coandă - Miami

Zboară din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă către Miami cu cel mai bun preț de zbor pentru ruta România - Statele Unite


Compară ușor bilete de avion dus-întors din România către Statele Unite

Mai jos, poți vedea cele mai bune prețuri pentru ruta ta, din următoarele trei luni. Toate prețurile au fost găsite pe momondo săptămâna aceasta. Caută cele mai rapide sau cele mai ieftine zboruri din România către Statele Unite, schimbând tab-urile.
Companii aeriene multiple
22 nov.
OTP02:20Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
21h 55m
2 de escale
EWR00:15Newark
29 nov.
EWR12:45Newark
14h 45m
2 de escale
OTP03:30Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
LOT
4 nov.
OTP01:35Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
21h 55m
1 escală
JFK23:30New York City Aeroportul Internațional John F. Kennedy
12 nov.
JFK17:40New York City Aeroportul Internațional John F. Kennedy
12h 05m
1 escală
OTP05:45Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Turkish Airlines
4 nov.
OTP06:00Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
19h 40m
1 escală
EWR01:40Newark
11 nov.
EWR19:20Newark
13h 35m
1 escală
OTP08:55Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Aeroflot
12 nov.
OTP07:20Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
16h 30m
1 escală
JFK23:50New York City Aeroportul Internațional John F. Kennedy
22 nov.
JFK14:25New York City Aeroportul Internațional John F. Kennedy
33h 05m
1 escală
OTP23:30Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
British Airways
2 feb.
OTP03:15Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
18h 20m
1 escală
EWR21:35Newark
15 feb.
EWR16:35Newark
15h 40m
1 escală
OTP08:15Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
American Airlines
25 feb.
OTP03:10Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
18h 25m
1 escală
EWR21:35Newark
12 mar.
EWR10:53Newark
21h 22m
2 de escale
OTP09:15Bucureşti Aeroportul Henri Coandă

Caută cele mai ieftine zboruri doar dus din România către Statele Unite

Dacă te interesează zborurile doar dus din România în Statele Unite, vezi câteva dintre oferte noastreoferite de LOT și TAP AIR PORTUGAL
Companii aeriene multiple
18 feb.
OTP02:20Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
21h 40m
2 de escale
EWR00:00Newark
LOT
31 oct.
OTP10:20Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
13h 10m
1 escală
JFK23:30New York City Aeroportul Internațional John F. Kennedy
TAP AIR PORTUGAL
25 nov.
OTP01:20Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
20h 40m
2 de escale
JFK22:00New York City Aeroportul Internațional John F. Kennedy

Caută zboruri de ultim moment în Statele Unite din România

Găsește și compară prețuri la zboruri de ultim moment din România în Statele Unite
Companii aeriene multiple
3 nov.
OTP03:20Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
38h 15m
2 de escale
MIA17:35Miami
7 nov.
MIA11:25Miami
24h 20m
2 de escale
OTP11:45Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
LOT
1 nov.
OTP14:35Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
32h 55m
1 escală
JFK23:30New York City Aeroportul Internațional John F. Kennedy
7 nov.
JFK17:40New York City Aeroportul Internațional John F. Kennedy
12h 05m
1 escală
OTP05:45Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Turkish Airlines
1 nov.
OTP06:00Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
15h 25m
1 escală
JFK21:25New York City Aeroportul Internațional John F. Kennedy
6 nov.
JFK20:30New York City Aeroportul Internațional John F. Kennedy
14h 25m
1 escală
OTP09:55Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
SWISS
1 nov.
OTP05:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
17h 30m
1 escală
EWR23:10Newark
7 nov.
EWR16:50Newark
10h 55m
1 escală
OTP03:45Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Lufthansa
30 oct.
CLJ03:15Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
15h 10m
1 escală
JFK18:25New York City Aeroportul Internațional John F. Kennedy
8 mar.
JFK12:30New York City Aeroportul Internațional John F. Kennedy
13h 05m
1 escală
CLJ01:35Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
Delta
2 nov.
OTP02:00Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
18h 30m
1 escală
MIA20:30Miami
10 nov.
MIA12:05Miami
13h 40m
1 escală
OTP01:45Bucureşti Aeroportul Henri Coandă

Cele mai bune companii aeriene care zboară din România în Statele Unite

Compară și vezi opiniile despre companii care zboară din România în Statele Unite, cu momondo
Compania aerianăEvaluareAnulare GratuităPreț
British Airways
PrețDe la 105 €
Anulare Gratuită
Evaluare
7,0
7,3

Îmbarcare

7,1

Confort

7,4

Echipaj

6,6

Divertisment

6,5

Mâncare

Evaluări

Contra: all

1 / 1
TAROM
PrețDe la 188 €
Anulare Gratuită
Evaluare
7,9
8,4

Îmbarcare

8,3

Confort

8,5

Echipaj

6,6

Divertisment

7,2

Mâncare

Evaluări

Contra: Lots of turbulences at landing, due tonthe heavy rain.

1 / 2
Iberia
PrețDe la 298 €
Anulare Gratuită
Evaluare
7,0
SWISS
PrețDe la 315 €
Anulare Gratuită
Evaluare
8,5
Air Canada
PrețDe la 330 €
Anulare Gratuită
Evaluare
7,5
KLM
PrețDe la 330 €
Anulare Gratuită
Evaluare
7,9
8,0

Îmbarcare

8,2

Confort

8,4

Echipaj

7,3

Divertisment

7,4

Mâncare

Evaluări

Pro: The staff was super nice, the services good. Clear lines about baggage allowance.

Contra: The flight was delayed and due to this I missed my car connection. I had to prolong my trip by 4 hours, untill I found another connection. I know this was not a klm issue, but rather airport related, but the inconvenience was still. Thus, my lower satisfaction grade

1 / 2
United Airlines
PrețDe la 338 €
Anulare Gratuită
Evaluare
6,9
Lufthansa
PrețDe la 342 €
Anulare Gratuită
Evaluare
7,4
Delta
PrețDe la 355 €
Anulare Gratuită
Evaluare
8,2
8,2

Îmbarcare

8,4

Confort

8,3

Echipaj

8,1

Divertisment

8,0

Mâncare

Evaluări

Contra: The Entertainment display didn't work.

1 / 3
Austrian Airlines
PrețDe la 371 €
Anulare Gratuită
Evaluare
7,2

  • Oferă companiile aeriene care zboară din România în Statele Unite posibilitatea de anulare flexibilă din motive de COVID-19?

    Din cauza impactului global cauzat de COVID-19, câteva dintre companiile aeriene partenere care operează zboruri din România în Statele Unite, precum Lufthansa, British Airways și Delta ar putea aplica politici de anulare flexibile. Caută pe site-ul nostru toate companiile aeriene care oferă această flexibilitate.


Rute alternative din România către Statele Unite

Descoperă cele mai bune prețuri și cele mai convenabile date, comparând zboruri alternative către/din aeroporturile și orașele din apropiere
Zboruri din Bucureşti către Miami
Cel mai scurt timp de zbor17h 00m
Cel mai ieftin338 €
Zboruri din Bucureşti către New York City
Cel mai scurt timp de zbor14h 45m
Cel mai ieftin343 €
Zboruri din Cluj-Napoca către Miami
Cel mai scurt timp de zbor21h 05m
Cel mai ieftin419 €
Zboruri din Bucureşti către Washington, D.C.
Cel mai scurt timp de zbor18h 10m
Cel mai ieftin519 €
Zboruri din Cluj-Napoca către New York City
Cel mai scurt timp de zbor19h 40m
Cel mai ieftin539 €
Zboruri din Bucureşti către Chicago
Cel mai scurt timp de zbor20h 35m
Cel mai ieftin540 €
Zboruri din Bucureşti către Los Angeles
Cel mai scurt timp de zbor16h 25m
Cel mai ieftin549 €
Zboruri din Bucureşti către Las Vegas
Cel mai scurt timp de zbor19h 06m
Cel mai ieftin580 €
Zboruri din Cluj-Napoca către San Francisco
Cel mai scurt timp de zbor17h 55m
Cel mai ieftin663 €
Zboruri din Cluj-Napoca către Chicago
Cel mai scurt timp de zbor19h 50m
Cel mai ieftin678 €
Zboruri din Cluj-Napoca către Washington, D.C.
Cel mai scurt timp de zbor22h 06m
Cel mai ieftin689 €
Zboruri din Bucureşti către Atlanta
Cel mai scurt timp de zbor15h 50m
Cel mai ieftin749 €