Zboruri Europa Islanda Reykjavik

Găsește cele mai ieftine zboruri către Reykjavik

Dus-întors
Economic
Washington, D.C. (WAS)
Reykjavik (REK)
joi 4/3
joi 11/3
Any month
Compară cu momondo |

Cele mai ieftine zboruri către aeroporturile din Reykjavik

Găsește cele mai ieftine zboruri către aeroporturile din Reykjavik, plecând din orașul sau aeroportul care îți este cel mai aproape
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Aeroportul Reykjavik Keflavik Intl

CEL MAI IEFTIN TRASEU DIN Bucureşti CĂTRE Reykjavik

Bucureşti Aeroportul Henri Coandă (OTP) către Reykjavik (IS1)

De obicei, zborurile către Reykjavik din Bucureşti sunt mai ieftine atunci când zbori din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă către Reykjavik, cu un preț mediu de 995 lei

CEA MAI IEFTINĂ LUNĂ PENTRU A ZBURA CĂTRE REYKJAVIK DIN BUCUREŞTI AEROPORTUL HENRI COANDĂIanuarieCu 32% mai ieftinZborurile din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă către Reykjavik costă în medie doar 679 lei în Ianuarie
CEA MAI SCUMPĂ LUNĂ PENTRU A ZBURA CĂTRE REYKJAVIK DIN BUCUREŞTI AEROPORTUL HENRI COANDĂAugustCu 68% mai scumpÎn August, un zbor către Reykjavik din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă costă aproximativ 1.670 lei
CEA MAI POPULARĂ LUNĂ PENTRU A ZBURA CĂTRE REYKJAVIK DIN BUCUREŞTI AEROPORTUL HENRI COANDĂIanuarie1.100% mai vizitatUtilizatorii momondo caută zboruri către Reykjavik din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă în Ianuarie mai des decât în orice altă lună

Care este cel mai bun moment pentru a zbura către Reykjavik?

Care este cel mai ieftin zbor către Reykjavik?

475 lei este cea mai ieftină ofertă găsită pe momondo în ultimele două săptămâni pentru un zbor către Reykjavik. Acest zbor pleacă din Budapesta și este cu 52% mai ieftin decât majoritatea zborurilor în Reykjavik. Pentru a găsi cel mai mic preț către Reykjavik, din zona ta, folosește funcționalitatea momondo Ghid pentru prețul acestei rute.

Care este cea mai ieftină lună pentru a zbura în Reykjavik?

În general, Mai este cea mai ieftină lună pentru a zbura din România în Reykjavik. Aceasta fiind perioada de „extra-sezon”, te poți aștepta la prețuri de aproximativ 752 lei. Dacă nu poți zbura în Reykjavik în luna Mai, atunci Noiembrie este a doua cea mai bună opțiune. Prețurile zborurilor din România în Reykjavik în timpul lunii Noiembrie sunt în jur de 995 lei.

Cu cât timp înainte ar trebui să-mi rezerv zborul către Reykjavik?

În general, pentru cei mai mulți călători, rezervarea zborului către Reykjavik cu 60 zile înainte de plecare este cea mai ieftină opțiune - biletele costă în jur de 1.287 lei. Ține minte că poți găsi oricând zboruri ieftine către Reykjavik. De fapt, utilizatorii noștri au găsit zboruri la numai 813 lei în ultimele 72 de ore.

Care este cea mai ieftină zi pentru a zbura în Reykjavik?

Cea mai ieftină zi pentru plecarea ta în Reykjavik este luni, atunci când pot fi găsite bilete de avion la numai 690 lei. Acest lucru se datorează faptului că există o cerere mai mică pentru zborurile din această zi a săptămânii. Atunci când alegi să zbori într-o zi de marți, cea mai scumpă zi a săptămânii, te poți aștepta la prețuri în jur de 1.460 lei pentru biletele de avion din România în Reykjavik.

Care este cel mai ieftin moment al zilei pentru a zbura în Reykjavik?

Cel mai ieftin moment al zilei pentru a zbura în Reykjavik este la prânz, atunci când poți cumpăra bilete de avion pentru numai 644 lei. La capătul opus, cel mai scump moment al zilei pentru a zbura către Reykjavik este după-amiaza, când prețurile costă în jur de 1.246 lei.

Există și alte opțiuni de aeroporturi în apropiere de Reykjavik?

Este cât se poate de posibil să găsești un aeroport de destinație alternativ și, posibil, mai ieftin în apropiere de Reykjavik. Dacă plănuiești un zbor în Reykjavik, ia în considerare să rezervi biletele de avion către Aeroportul Reykjavik Keflavik Intl (la 40 km de centrul orașului Reykjavik).

Există o alternativă mai ieftină pentru zborul în Reykjavik?

Cu un preț mediu de 991 lei de persoană, Aeroportul Reykjavik Domestic este cel mai ieftin aeroport de aterizare pentru o călătorie în Reykjavik. Acest preț fluctuează, desigur, în funcție de locul din care zbori. Funcționalitatea Ghid pentru prețul acestei rute de la momondo îi ajută pe utilizatori să găsească cele mai mici prețuri.


Oferte găsite pe momondo pentru zborurile către Reykjavik

Vezi care sunt unele dintre cele mai bune prețuri găsite recent de utilizatorii momondo pentru zborurile din România în Reykjavik
Companii aeriene multiple
12 aug.
11:05Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
9h 05m
1 escală
20:10Reykjavik Keflavik Intl
17 aug.
17:55Reykjavik Keflavik Intl
13h 30m
1 escală
07:25Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
1.585 lei
Caută similare
Companii aeriene multiple
10 aug.
02:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
14h 40m
2 de escale
17:30Reykjavik Keflavik Intl
12 aug.
05:00Reykjavik Keflavik Intl
9h 10m
1 escală
14:10Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
1.322 lei
Caută similare
Companii aeriene multiple
9 aug.
02:00Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
11h 25m
2 de escale
13:25Reykjavik Keflavik Intl
17 aug.
17:55Reykjavik Keflavik Intl
13h 30m
1 escală
07:25Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
1.439 lei
Caută similare
Companii aeriene multiple
6 aug.
02:00Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
11h 25m
2 de escale
13:25Reykjavik Keflavik Intl
17 aug.
17:55Reykjavik Keflavik Intl
13h 30m
1 escală
07:25Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
1.573 lei
Caută similare
Companii aeriene multiple
7 aug.
18:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
12h 45m
1 escală
07:35Reykjavik Keflavik Intl
17 aug.
17:55Reykjavik Keflavik Intl
13h 30m
1 escală
07:25Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
1.358 lei
Caută similare
British Airways
7 mai
14:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
17h 20m
1 escală
08:10Reykjavik Keflavik Intl
16 mai
06:40Reykjavik Keflavik Intl
10h 40m
1 escală
17:20Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
1.423 lei
Caută similare

Găsește cele mai ieftine zboruri doar dus în Reykjavik

Dacă te interesează zborurile doar dus către Reykjavik, vezi mai jos câteva dintre ofertele noastre.
Companii aeriene multiple
22 mar.
03:45Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
9h 45m
1 escală
13:30Reykjavik Keflavik Intl
Companii aeriene multiple
28 mar.
10:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
11h 35m
1 escală
22:25Reykjavik Keflavik Intl
Wizz Air
22 mar.
08:55Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
13h 30m
2 de escale
22:25Reykjavik Keflavik Intl

Aeroporturi în apropiere de Reykjavik

Mai jos poți vedea toate aeroporturile din Reykjavik, împreună cu distanța față de centrul orașului

Rute populare către Reykjavik

Cele mai frecvente căutări de zboruri către Reykjavik, împreună cu cele mai mici prețuri și cele mai scurte durate de zbor
Zboruri din Bucureşti către Reykjavik
Cel mai rapid zbor
22h 45m
Ieftin
813 lei


Zboruri către alte orașe din Islanda

Ți-ai pierdut interesul pentru Reykjavik? Aruncă o privire peste zborurile către alte orașe din Islanda
Zboruri Europa Islanda Reykjavik
  • Dus-întors
  • Doar dus
  • Multi-City
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
  • Multiple
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi