Zboruri Europa Cipru Larnaca

Găsește bilete de avion ieftine spre Larnaca

joi 23/1
joi 30/1
Any month
Compară cu momondo |

Când este perioada ideală pentru a zbura către Larnaca?

200€
150€
100€
54€
Preț
54€ - 198€

Din punctul de vedere al temperaturii cel mai bine este să mergi în Cipru între lunile martie-mai. Atunci vei putea să te bucuri de soare fără să fie prea puternic și nu vor fi turiști atât de mulți.

Dacă vrei să îți petreci vacanța de vară acolo trebuie să știi că temperaturile sunt ridicate iar ploile sunt foarte rare. De asemenea, plajele vor fi destul de aglomerate.


Oferte găsite pe momondo pentru zborurile către Larnaca

Verifică unele dintre cele mai bune prețuri la zborurile către Larnaca, găsite recent de utilizatorii momondo.
Rapid
Ieftin
Wizz Air
Wizz Air
24 feb.
14:00
CLJ
Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj aeroport
2h 35m
LCA
16:35
Larnaca aeroport
Wizz Air
06 mar.
17:20
LCA
Larnaca aeroport
2h 45m
CLJ
20:05
Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj aeroport
32€
Wizz Air
Wizz Air
24 feb.
14:00
CLJ
Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj aeroport
2h 35m
LCA
16:35
Larnaca aeroport
Wizz Air
13 mar.
17:20
LCA
Larnaca aeroport
2h 45m
CLJ
20:05
Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj aeroport
40€
Blue Air
Blue Air
07 mar.
23:15
OTP
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
2h 15m
LCA
01:30
+1
Larnaca aeroport
Blue Air
14 mar.
20:15
LCA
Larnaca aeroport
2h 15m
OTP
22:30
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
42€
Blue Air
Blue Air
21 mar.
23:15
OTP
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
2h 15m
LCA
01:30
+1
Larnaca aeroport
Blue Air
28 mar.
20:15
LCA
Larnaca aeroport
2h 15m
OTP
22:30
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
47€
Wizz Air
Wizz Air
07 feb.
14:00
CLJ
Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj aeroport
2h 35m
LCA
16:35
Larnaca aeroport
Wizz Air
10 feb.
17:20
LCA
Larnaca aeroport
2h 45m
CLJ
20:05
Cluj-Napoca Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj aeroport
50€
Blue Air
Blue Air
25 ian.
23:15
OTP
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
2h 15m
LCA
01:30
+1
Larnaca aeroport
Blue Air
28 ian.
23:35
LCA
Larnaca aeroport
2h 15m
OTP
01:50
+1
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
55€
Blue Air
Blue Air
07 mar.
23:15
OTP
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
2h 15m
LCA
01:30
+1
Larnaca aeroport
Blue Air
14 mar.
20:15
LCA
Larnaca aeroport
2h 15m
OTP
22:30
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
42€
Blue Air
Blue Air
21 mar.
23:15
OTP
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
2h 15m
LCA
01:30
+1
Larnaca aeroport
Blue Air
28 mar.
20:15
LCA
Larnaca aeroport
2h 15m
OTP
22:30
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
47€
Blue Air
Blue Air
25 ian.
23:15
OTP
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
2h 15m
LCA
01:30
+1
Larnaca aeroport
Blue Air
28 ian.
23:35
LCA
Larnaca aeroport
2h 15m
OTP
01:50
+1
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
55€
Blue Air
Blue Air
01 feb.
23:15
OTP
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
2h 15m
LCA
01:30
+1
Larnaca aeroport
Blue Air
03 feb.
20:20
LCA
Larnaca aeroport
2h 15m
OTP
22:35
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
69€
Blue Air
Blue Air
28 ian.
20:45
OTP
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
2h 15m
LCA
23:00
Larnaca aeroport
Blue Air
02 feb.
23:35
LCA
Larnaca aeroport
2h 15m
OTP
01:50
+1
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
72€
TAROM
TAROM
15 mai
01:00
OTP
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
2h 15m
LCA
03:15
Larnaca aeroport
TAROM
19 mai
22:15
LCA
Larnaca aeroport
2h 20m
OTP
00:35
+1
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă aeroport
86€

Cu ce companii aeriene poți zbura către Larnaca?

Wizz Air, Tarom, Blue Air

Companiile Low-Cost sunt mai ieftine, dar nu uita că prețurile afișate nu includ bagaj de cală, mâcăruri sau băuturi. Verifică dacă nu cumva prețul total va fi mai mare decât cel al unei companii de linie.


Aeroporturi lângă Larnaca

Mai jos vei putea vedea aeroporturile din Larnaca și distanța față de centrul orașului
Larnaca
3 km față de centrul orașului

Zboruri către Larnaca

Cele mai căutate zboruri către Larnaca împreună cu cel mai mic preț și durata minimă de călătorie
Zboruri din Iași către Larnaca
Cel mai rapid zbor
2h 30m
Ieftin
40€
Zboruri din Bucureşti către Larnaca
Cel mai rapid zbor
2h 10m
Ieftin
42€
Zboruri din Cluj-Napoca către Larnaca
Cel mai rapid zbor
2h 35m
Ieftin
50€
Zboruri din Timișoara către Larnaca
Cel mai rapid zbor
4h 30m
Ieftin
195€
Vezi mai multe

Cum poți ajunge de la aeroport către centrul orașului?

De la Aeroportul Larnaca poți lua un autobuz către multe zone din Cipru, inclusiv către Larnaca. Poți folosi și taxi-ul, având în vedere că distanța este relativ mică (aprox 8 km).


Începe să-ți planifici călătoria în Larnaca


Obiective Turistice în Larnaca, Cipru

Dacă vrei să vizitezi Cipru, probabil te-ai gândit deja la câteva plaje pe care vrei să le vezi. Îți recomandăm să nu ratezi Golful Fig Tree, Laguna Albastră sau Golful Konnos.

De asemenea, vei vedea una dintre cele mai albe plaje în Landa Beach și priveliști superbe în Cape Greco sau Castelul Sf.Hilarion.

Dacă vrei să cunoști puțin din istoria locului, atunci trebuie să vezi parcul arheologic Kato Pophos, Castelul Kyrenia, Salamis (Famagusta) sau „Casa lui Dionysos”.

Pentru o bere bună sau mâncare delicioasă, încearcă Aphrodite`s Rock Brewer Company. Apoi mergi iar la plajă.


Bilete de avion către alte orașe din Cipru

Ți-ai pierdut entuziasmul pentru Larnaca? Verifică zborurile spre celelalte orașe din Cipru
*Prețurile biletelor de avion către Larnaca se referă la zboruri la clasa economică, găsite de către utilizatorii momondo în ultimele 72 de ore. Este posibil ca aceste tarife să nu mai fie disponibile.
Zboruri Europa Cipru Larnaca