Găsește cele mai ieftine zboruri către Dublin

Dus-întors
1 adult
Economic
De unde?
În?
Ma 22/6
Ma 29/6

Cele mai ieftine zboruri către aeroporturile din Dublin

Găsește cele mai ieftine zboruri către aeroporturile din Dublin, plecând din orașul sau aeroportul care îți este cel mai aproape
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Dublin

CEL MAI IEFTIN TRASEU DIN Bucureşti CĂTRE Dublin

Bucureşti Aeroportul Henri Coandă (OTP) către Dublin (DUB)

De obicei, zborurile către Dublin din Bucureşti sunt mai ieftine atunci când zbori din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă către Dublin, cu un preț mediu de 525 lei

CEA MAI IEFTINĂ LUNĂ PENTRU A ZBURA CĂTRE DUBLIN DIN BUCUREŞTI AEROPORTUL HENRI COANDĂmartieCu 47% mai ieftinZborurile din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă către Dublin costă în medie doar 277 lei în martie
CEA MAI SCUMPĂ LUNĂ PENTRU A ZBURA CĂTRE DUBLIN DIN BUCUREŞTI AEROPORTUL HENRI COANDĂiulieCu 55% mai scumpÎn iulie, un zbor către Dublin din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă costă aproximativ 813 lei
CEA MAI POPULARĂ LUNĂ PENTRU A ZBURA CĂTRE DUBLIN DIN BUCUREŞTI AEROPORTUL HENRI COANDĂmartie600% mai vizitatUtilizatorii momondo caută zboruri către Dublin din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă în martie mai des decât în orice altă lună

Care este cel mai bun moment pentru a zbura către Dublin?

Dacă vrei să te bucuri de cea mai bună temperatură pentru plimbări în Dublin, atunci va trebui să îți planifici călătoria în lunile iunie, iulie, august. Trebuie să știi mulți turiști aleg această perioadă, deci nu vei afla cum este orașul în forma lui liniștită. Vestea bună este că pe timpul verii sunt planificate festivaluri de toate tipurile, deci nu te vei putea plictisi.

  • Care este cea mai ieftină lună pentru a zbura în Dublin?

    În general, martie este cea mai ieftină lună pentru a zbura din România în Dublin. Aceasta fiind perioada de „extra-sezon”, te poți aștepta la prețuri de aproximativ 403 lei. Dacă nu poți zbura în Dublin în luna martie, atunci noiembrie este a doua cea mai bună opțiune. Prețurile zborurilor din România în Dublin în timpul lunii noiembrie sunt în jur de 439 lei.

  • Cu cât timp înainte ar trebui să-mi rezerv zborul către Dublin?

    Este mult mai probabil să găsești zboruri mai ieftine în Dublin (cu plecare din România) atunci când rezervi cu 60 zile înainte de data plecării. În general, atunci când le cauți cu 60 zile înainte, prețurile pentru zborurile în Dublin costă în jur de 610 lei. Ține minte că poți găsi oricând zboruri ieftine către Dublin. De fapt, utilizatorii noștri au găsit zboruri la numai 321 lei în ultimele 72 de ore.

  • Care este cea mai ieftină zi pentru a zbura în Dublin?

    Cea mai ieftină zi pentru a zbura din România în Dublin este duminică. Călătorii care aleg să plece din Dublin într-o zi de duminică pot găsi cu ușurință bilete de avion de la doar 409 lei. Zborurile din România în Dublin într-o zi de sâmbătă will vor fi, de obicei, mai scumpe - în jur de 699 lei. Să ai în vedere faptul că prețurile pentru ambele zile pot fluctua în funcție de sezon și de cerere.

  • Care este cel mai ieftin moment al zilei pentru a zbura în Dublin?

    Conform datelor noastre, cel mai ieftin moment al zilei pentru a zbura în Dublin este la prânz. Utilizatorii momondo au găsit zboruri cu plecare din România în Dublin la prânz la numai 348 lei. Ia în calcul faptul că aceste prețuri pot fluctua în funcție de compania aeriană pe care o alegi și de perioada anului în care călătorești. Încearcă să nu rezervi zborurile după-amiaza pentru că au un preț de aproximativ 704 lei. Bineînțeles, acest preț poate varia în funcție de perioada anului și de aeroportul de destinație.

  • Există și alte opțiuni de aeroporturi în apropiere de Dublin?

    Aeroportul Waterford pot fi opțiuni alternative de aeroporturi pentru zborul în Dublin.


Oferte găsite pe momondo pentru zborurile către Dublin

Vezi care sunt unele dintre cele mai bune prețuri găsite recent de utilizatorii momondo pentru zborurile din România în Dublin
Ryanair
5 nov.
OTP09:30Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
4h 05m
DUB13:35Dublin
8 nov.
DUB10:20Dublin
3h 45m
OTP14:05Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Companii aeriene multiple
25 iul.
OTP15:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
28h 05m
1 escală
DUB19:45Dublin
26 aug.
DUB04:15Dublin
12h 20m
1 escală
OTP16:35Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Companii aeriene multiple
25 iul.
OTP15:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
14h 00m
1 escală
DUB05:40Dublin
22 aug.
DUB14:15Dublin
22h 35m
1 escală
OTP12:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Companii aeriene multiple
25 iul.
OTP15:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
14h 00m
1 escală
DUB05:40Dublin
21 aug.
DUB07:55Dublin
22h 15m
1 escală
OTP06:10Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Companii aeriene multiple
25 iul.
OTP02:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
42h 40m
2 de escale
DUB21:20Dublin
26 aug.
DUB04:15Dublin
12h 20m
1 escală
OTP16:35Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Companii aeriene multiple
5 nov.
OTP09:30Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
4h 05m
DUB13:35Dublin
8 nov.
DUB12:40Dublin
18h 35m
1 escală
OTP07:15Bucureşti Aeroportul Henri Coandă

Găsește cele mai ieftine zboruri doar dus în Dublin

Dacă te interesează zborurile doar dus din România în Dublin, vezi mai jos câteva dintre oferte noastre oferită de Ryanair
Ryanair
21 iun.
OTP09:10Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
3h 50m
DUB13:00Dublin
Ryanair
21 iun.
OTP09:10Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
3h 50m
DUB13:00Dublin
Companii aeriene multiple
21 iun.
OTP15:20Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
17h 15m
1 escală
DUB08:35Dublin

Care companie aeriană zboară către Dublin?

Iată o selecție a celor mai populare și mai ieftine companii aeriene pentru zborurile tale către Dublin

Blue Air oferă zboruri directe spre Dublin din București și Cluj-Napoca, iar Ryanair oferă zboruri directe din București.

Companiile Low-Cost sunt mai ieftine, dar nu uita că prețurile afișate nu includ bagaj de cală, mâncăruri sau băuturi. Verifică dacă nu cumva prețul total va fi mai mare decât cel al unei companii de linie.


Rute populare către Dublin

Cele mai frecvente căutări de zboruri către Dublin, împreună cu cele mai mici prețuri și cele mai scurte durate de zbor
Zboruri din Bucureşti către Dublin
Cel mai scurt timp de zbor3h 50m
Cel mai ieftin305 lei

Cum poți ajunge de la aeroport către centrul orașului?

Dacă zbori către Dublin vei ajunge ușor în centrul orașului de la aeroport folosind autobuzele express. Există curse către 7 destinații diferite, prin urmare transferul către hotel este rapid, indiferent unde se află. Poți folosi, de asemenea, autobuzele locale sau taxiurile, iar dacă vrei să vizitezi și împrejurimile orașului poate fi o idee bună să închiriezi o mașină direct de la aeroport.


Începe să-ți planifici călătoria în Dublin


Obiective Turistice

Vizita în Dublin trebuie să înceapă de la Castelul Dublin, pentru a-i cunoaște istoria puțin câte puțin. În apropiere se află clădirea primăriei, care merită văzută fără grabă.

În drumul către râul Liffey poți vedea Christ Church Cathedral, după care te poți plimba pe malul râului (nu rata The Famine Sculpture) și poți servi ceva specific (poate chiar un Guinness). Saint Patrick`s Cathedral și Saint Audeon`s Church sunt alte edificii pe care îți recomandăm să le vizitezi.

De fiecare dată când traversezi râul, încearcă un pod pe care nu ai mai fost, pentru că fiecare are poveștile și priveliștea lui. Poate ai timp să afli câte ceva și despre scriitorul care dă numele podului respectiv.

Pentru a mai completa puțin din istoria Irlandei, vizitează vechea închisoarea Kilmainham Gaol, apoi Glasnevin Cemetery Museum. Leinster House și Four Courts îți vor mai arăta o parte a istoriei locale, apoi cultura ți se va arăta în Irish Museum of Modern Art.

Dacă vrei să cumperi cadouri pentru cei de acasă în Nassau Street vei găsi câte ceva pentru fiecare, iar dacă ești un fan al berii, Guinness Storehouse va fi un must-see pentru tine. Pentru puțină relaxare ai la dispoziție St. Patrick`s Park sau Iveagh Gardens.


Zboruri către alte orașe din Republica Irlanda

Ți-ai pierdut interesul pentru Dublin? Aruncă o privire peste zborurile către alte orașe din Republica Irlanda