Găsește cele mai ieftine zboruri către Basel

Dus-întors
Economic
Wichita (ICT)
Basel (BSL)
vin. 18/6
vin. 25/6
Any month
Compară cu momondo |

Cele mai ieftine zboruri către aeroporturile din Basel

Găsește cele mai ieftine zboruri către aeroporturile din Basel, plecând din orașul sau aeroportul care îți este cel mai aproape
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Zürich

CEL MAI IEFTIN TRASEU DIN Bucureşti CĂTRE Basel

Bucureşti (BUH) către Aeroportul Basel EuroAirport Swiss (BSL)

De obicei, zborurile către Basel din Bucureşti sunt mai ieftine atunci când zbori din Bucureşti către Basel EuroAirport Swiss, cu un preț mediu de 578 lei


Care este cel mai bun moment pentru a zbura către Basel?

Care este cel mai ieftin zbor către Basel?

În ultimele două săptămâni utilizatorii au rezervat oferte către Basel, cu 180 lei/persoană (care este cu 76% mai ieftin decât prețul mediu către Basel). Pentru a găsi cel mai mic preț, din zona ta, folosește funcționalitatea momondo Ghid pentru prețul acestei rute.

Care este cea mai ieftină lună pentru a zbura în Basel?

Dacă nu poți zbura în Basel în luna septembrie, atunci martie este a doua cea mai bună opțiune. Prețurile zborurilor din România în Basel în timpul lunii martie sunt în jur de 488 lei.

Cu cât timp înainte ar trebui să-mi rezerv zborul către Basel?

Este mult mai probabil să găsești zboruri mai ieftine în Basel (cu plecare din România) atunci când rezervi cu 60 zile înainte de data plecării. În general, atunci când le cauți cu 60 zile înainte, prețurile pentru zborurile în Basel costă în jur de 592 lei. Totuși, prețurile zborurilor pot fi mai mici în afara acestui interval de timp. De exemplu, călătorii au găsi recent, pe momondo, zboruri din România în Basel la numai 427 lei.

Care este cea mai ieftină zi pentru a zbura în Basel?

Cea mai ieftină zi pentru a zbura din România în Basel este o zi de miercuri, când pot fi găsite bilete la numai 514 lei. Cea mai scumpă zi pentru a zbura în Basel este sâmbătă, cu prețuri la biletele de avion de aproximativ 725 lei.

Care este cel mai ieftin moment al zilei pentru a zbura în Basel?

Conform datelor noastre, cel mai ieftin moment al zilei pentru a zbura în Basel este la prânz. Utilizatorii momondo au găsit zboruri cu plecare din România în Basel la prânz la numai 468 lei. Ia în calcul faptul că aceste prețuri pot fluctua în funcție de compania aeriană pe care o alegi și de perioada anului în care călătorești. Dacă ai un program de călătorie flexibil, încearcă să eviți zborurile de seara, când prețurile costă 731 lei, în medie. Zborurile în Basel din România de seara sunt, în general, mai scumpe pentru că acest moment al zilei este convenabil pentru cei mai mulți călători.

Există și alte opțiuni de aeroporturi în apropiere de Basel?

Aeroportul Mulhouse EuroAirport pot fi opțiuni alternative de aeroporturi pentru zborul în Basel.

Există o alternativă mai ieftină pentru zborul în Basel?

În general, cel mai ieftin aeroport din apropiere de Basel este Aeroportul Mulhouse EuroAirport, cu un preț mediu de 738 lei/persoană. Aceste prețuri variază, bineînțeles, în funcție de destinația de plecare a călătorilor. Cei care vor să economisească bani sunt sfătuiți să folosească funcționalitateaGhid pentru prețul acestei rute.


Oferte găsite pe momondo pentru zborurile către Basel

Vezi care sunt unele dintre cele mai bune prețuri găsite recent de utilizatorii momondo pentru zborurile din România în Basel
Wizz Air
9 iul.
OTP09:10Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
2h 35m
BSL11:45Basel EuroAirport Swiss
14 iul.
BSL11:20Basel EuroAirport Swiss
2h 25m
OTP13:45Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Wizz Air
14 iul.
OTP09:10Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
2h 35m
BSL11:45Basel EuroAirport Swiss
21 iul.
BSL11:20Basel EuroAirport Swiss
2h 25m
OTP13:45Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Wizz Air
9 iul.
OTP09:10Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
2h 35m
BSL11:45Basel EuroAirport Swiss
14 iul.
BSL11:20Basel EuroAirport Swiss
2h 25m
OTP13:45Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Wizz Air
6 aug.
OTP02:30Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
2h 35m
BSL05:05Basel EuroAirport Swiss
13 aug.
BSL04:35Basel EuroAirport Swiss
2h 25m
OTP07:00Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Wizz Air
16 iul.
OTP09:10Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
2h 35m
BSL11:45Basel EuroAirport Swiss
23 iul.
BSL11:20Basel EuroAirport Swiss
2h 25m
OTP13:45Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Wizz Air
6 aug.
OTP02:30Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
2h 35m
BSL05:05Basel EuroAirport Swiss
13 aug.
BSL04:35Basel EuroAirport Swiss
2h 25m
OTP07:00Bucureşti Aeroportul Henri Coandă

Găsește cele mai ieftine zboruri doar dus în Basel

Dacă te interesează zborurile doar dus către Basel, vezi mai jos câteva dintre ofertele noastre oferită de Ryanair
Wizz Air
23 iun.
OTP02:30Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
2h 35m
BSL05:05Basel EuroAirport Swiss
Wizz Air
5 iul.
OTP09:10Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
2h 35m
BSL11:45Basel EuroAirport Swiss
Wizz Air
12 iul.
OTP09:10Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
2h 35m
BSL11:45Basel EuroAirport Swiss

Care companie aeriană zboară către Basel?

Iată o selecție a celor mai populare și mai ieftine companii aeriene pentru zborurile tale către Basel

Rute populare către Basel

Cele mai frecvente căutări de zboruri către Basel, împreună cu cele mai mici prețuri și cele mai scurte durate de zbor
Zboruri din Bucureşti către Basel
Cel mai rapid zbor
2h 35m
Ieftin
432 lei


Zboruri către alte orașe din Elveţia

Ți-ai pierdut interesul pentru Basel? Aruncă o privire peste zborurile către alte orașe din Elveţia
  • Dus-întors
  • Doar dus
  • Multi-City
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
  • Multiple
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi
Economic
  • Economic
  • Premium Economy
  • Business
  • Clasa întâi