Sunnycars vrea să se asigure că personalul și clienții lor din Halle se simt în siguranță în timpul pandemiei de COVID-19. De aceea, agenția a adoptat proceduri stricte de curățire profundă în toate sucursalele ei din Halle. Aceste măsuri de siguranță includ dezinfectarea suprafețelor atinse frecvent, precum mânerele, volanele și consola centrală.
Da, există 2 centre de închirieri auto Sunnycars în Aeroportul Lipsca Leipzig/Halle (Terminalring 11 și Flughafen Leipzig/Halle).
Berliner Str. 220 este cea mai populară sucursală a agenției Sunnycars dintre toate cele 9 locations pe care le are în Halle. Conform datelor oferite de căutările utilizatorilor noștri în ultimele 12 luni, 57% dintre cei care au ales să își închirieze mașină cu Sunnycars, au făcut-o din această sucursală în Berliner Str. 220.