Găsește cele mai ieftine zboruri către Kuala Lumpur

Dus-întors
1 adult
Economic
De unde?
În?
Du 1/8
Du 8/8

Cele mai ieftine zboruri către aeroporturile din Kuala Lumpur

Găsește cele mai ieftine zboruri către aeroporturile din Kuala Lumpur, plecând din orașul sau aeroportul care îți este cel mai aproape
Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Aeroportul Kuala Lumpur Intl

CEL MAI IEFTIN TRASEU DIN Bucureşti CĂTRE Kuala Lumpur

Bucureşti Aeroportul Henri Coandă (OTP) către Aeroportul Kuala Lumpur Intl (KUL)

De obicei, zborurile către Kuala Lumpur din Bucureşti sunt mai ieftine atunci când zbori din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă către Kuala Lumpur Intl, cu un preț mediu de 3.308 lei

CEA MAI IEFTINĂ LUNĂ PENTRU A ZBURA CĂTRE KUALA LUMPUR DIN BUCUREŞTI AEROPORTUL HENRI COANDĂmartieCu 10% mai ieftinZborurile din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă către Kuala Lumpur costă în medie doar 2.987 lei în martie
CEA MAI SCUMPĂ LUNĂ PENTRU A ZBURA CĂTRE KUALA LUMPUR DIN BUCUREŞTI AEROPORTUL HENRI COANDĂdecembrieCu 24% mai scumpÎn decembrie, un zbor către Kuala Lumpur din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă costă aproximativ 4.110 lei
CEA MAI POPULARĂ LUNĂ PENTRU A ZBURA CĂTRE KUALA LUMPUR DIN BUCUREŞTI AEROPORTUL HENRI COANDĂfebruarie551% mai vizitatUtilizatorii momondo caută zboruri către Kuala Lumpur din Bucureşti Aeroportul Henri Coandă în februarie mai des decât în orice altă lună

Care este cel mai bun moment pentru a zbura către Kuala Lumpur?

  • Care este cel mai ieftin zbor către Kuala Lumpur?

    Cel mai bun preț găsit pe momondo către Kuala Lumpur a fost de 230 lei/persoană, cu plecare din Phuket City; acesta este cu 95% mai ieftin decât media zborurilor către Kuala Lumpur. Pentru a găsi cel mai ieftin preț din zona ta către Kuala Lumpur, folosește funcționalitatea momondo Ghid pentru prețul acestei rute.

  • Care este cea mai ieftină lună pentru a zbura în Kuala Lumpur?

    Luna aprilie este, în medie, cea mai ieftină pentru a zbura în Kuala Lumpur din România, majoritatea prețurilor fiind de doar 2.854 lei. Dacă nu poți călători în timpul lunii aprilie, atunci rezervă zboruri în Kuala Lumpur din România pentru luna martie. Zborurile către Kuala Lumpur în martie, deși nu sunt la fel de ieftine ca cele din aprilie, au totuși un preț mediu de 3.108 lei.

  • Cu cât timp înainte ar trebui să-mi rezerv zborul către Kuala Lumpur?

    Cel mai bun moment pentru a-ți rezerva zborul din România în România este cu 56 zile înainte, atunci când prețurile costă, aproximativ, 3.343 lei. În ultimele 72 de ore, utilizatorii momondo au găsit zboruri în Kuala Lumpur, cu plecare din Kuala Lumpur, pentru numai 2.892 lei.

  • Care este cea mai ieftină zi pentru a zbura în Kuala Lumpur?

    Cea mai ieftină zi pentru a zbura din România în Kuala Lumpur este o zi de Vineri, când pot fi găsite bilete la numai 3.136 lei. Dacă programul tău de călătorie este flexibil, încearcă să eviți plecarea într-o zi de joi pentru că biletele tind să coste în jur de 3.683 lei. Aceste prețuri se pot modifica, așa că asigură-te că îți setezi o Alertă de preț pentru zborurile în Kuala Lumpur.

  • Care este cel mai ieftin moment al zilei pentru a zbura în Kuala Lumpur?

    Datele noastre arată că cele mai ieftine zboruri din România în Kuala Lumpur sunt, de obicei, cele cu plecare după-amiaza. Utilizatorii nosștri au găsit zboruri către Kuala Lumpur după-amiaza pentru numai 3.212 lei. Dacă ai un program de călătorie flexibil, încearcă să eviți zborurile de seara, când prețurile costă 3.683 lei, în medie. Zborurile în Kuala Lumpur din România de seara sunt, în general, mai scumpe pentru că acest moment al zilei este convenabil pentru cei mai mulți călători.

  • Există și alte opțiuni de aeroporturi în apropiere de Kuala Lumpur?

    În funcție de luna și de aeroportul de plecare, cei care zboară în Kuala Lumpur ar putea găsi prețuri mai bune pentru Aeroportul Kuala Lumpur Intl (la 45 km de centrul orașului Kuala Lumpur), Aeroportul Malacca, Malaezia Batu Berendum (la 116 km de centrul orașului Kuala Lumpur).

  • Există o alternativă mai ieftină pentru zborul în Kuala Lumpur?

    Prețurile variază în funcție de destinația de plecare a călătorilor, dar, în medie, cel mai ieftin aeroport pentru a zbura în Kuala Lumpur este Aeroportul Malacca, Malaezia Batu Berendum (cu o medie a prețului de 4.805 lei/persoană). De cele mai multe ori, utilizatorii găsesc cele mai bune prețuri atunci când folosesc funcționalitatea Ghid pentru prețul acestei rute.


Oferte găsite pe momondo pentru zborurile către Kuala Lumpur

Vezi care sunt unele dintre cele mai bune prețuri găsite recent de utilizatorii momondo pentru zborurile din România în Kuala Lumpur
Qatar Airways
29 nov.
OTP13:00Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
15h 30m
1 escală
KUL04:30Kuala Lumpur Intl
8 dec.
KUL21:45Kuala Lumpur Intl
15h 35m
1 escală
OTP13:20Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
3.753 lei
Caută similare
Emirates
11 aug.
OTP11:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
17h 45m
1 escală
KUL05:25Kuala Lumpur Intl
24 aug.
KUL17:20Kuala Lumpur Intl
22h 20m
2 de escale
OTP15:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
3.378 lei
Caută similare
Emirates
11 aug.
OTP11:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
17h 45m
1 escală
KUL05:25Kuala Lumpur Intl
24 aug.
KUL17:20Kuala Lumpur Intl
22h 20m
2 de escale
OTP15:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
3.387 lei
Caută similare
Emirates
11 aug.
OTP11:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
23h 05m
1 escală
KUL10:45Kuala Lumpur Intl
23 aug.
KUL21:40Kuala Lumpur Intl
18h 00m
1 escală
OTP15:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
2.937 lei
Caută similare
Emirates
11 aug.
OTP11:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
24h 00m
2 de escale
KUL11:40Kuala Lumpur Intl
23 aug.
KUL21:40Kuala Lumpur Intl
18h 00m
1 escală
OTP15:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
3.412 lei
Caută similare
Emirates
11 aug.
OTP11:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
24h 00m
2 de escale
KUL11:40Kuala Lumpur Intl
23 aug.
KUL21:40Kuala Lumpur Intl
18h 00m
1 escală
OTP15:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
3.424 lei
Caută similare

Găsește cele mai ieftine zboruri doar dus în Kuala Lumpur

Dacă te interesează zborurile doar dus din România în Kuala Lumpur, vezi mai jos câteva dintre oferte noastre oferită de British Airways
British Airways
OTPBucureşti Aeroportul Henri Coandă
15h 30m
KULKuala Lumpur Intl

Aeroporturi în apropiere de Kuala Lumpur

Mai jos poți vedea toate aeroporturile din Kuala Lumpur, împreună cu distanța față de centrul orașului

Rute populare către Kuala Lumpur

Cele mai frecvente căutări de zboruri către Kuala Lumpur, împreună cu cele mai mici prețuri și cele mai scurte durate de zbor
Zboruri din Bucureşti către Kuala Lumpur
Cel mai scurt timp de zbor15h 30m
Cel mai ieftin2.921 lei

Începe să-ți planifici călătoria în Kuala Lumpur