Zboruri ieftin din Tokyo în Bucureşti, începând de la 378 €

Dus-întors
1 adult
Economic
De unde?
În?
Mi 1/12
Mi 8/12

Informații despre zborurile din Tokyo către Bucureşti

Informații despre durata zborului, zboruri directe și aeroporturi pentru zborul din Tokyo către Bucureşti
Cel mai bun preț găsit533 €Cea mai bună ofertă de zbor din Tokyo către Bucureşti găsită pe momondo în ultimele 72 de ore este 533 €
Cel mai scurt timp de zbor16h 45mCel mai rapid zbor din Tokyo către Bucureşti durează 16h 45m.
Zboruri directeNiciunulNu există zboruri directe din Tokyo către Bucureşti. Rutele populare, cu escale, pentru această conexiune sunt Aeroportul Tokyo Narita - Bucureşti Aeroportul Henri Coandă și Tokyo Aeroportul Tokio Haneda - Bucureşti Aeroportul Henri Coandă.
Aeroporturi în Bucureşti2 aeroporturiExistă 2 aeroporturi în apropiere de Bucureşti: Bucureşti Aeroportul Internațional București Băneasa - Aurel Vlaicu (BBU), Bucureşti Aeroportul Henri Coandă (OTP)

Cum să găsești cel mai ieftin bilet de avion din Tokyo către Bucureşti

Nu căuta mai departe. Am parcurs noi toate căutările acestei rute pe momondo pentru a-ți oferi cea mai importantă informație și sfaturi despre cum să găsești cel mai ieftin bilet de avion pentru călătoria ta

Care este cea mai ieftină lună pentru a zbura în Bucureşti?

martie

Cea mai ieftină perioada a anului pentru a zbura din Tokyo către Bucureşti este martie. Cea mai scumpă este octombrie.

Care este cea mai ieftină zi pentru a zbura din Tokyo către Bucureşti?

joi

În mod obișnuit, cea mai ieftină zi a săptămânii este joi, iar cea mai scumpă, Vineri.

Care este cel mai ieftin moment pentru a zbura către din Tokyo către Bucureşti?

seara

Zborurile din Tokyo către Bucureşti sunt cu aproximativ 0% mai scumpe seara decât seara

Care este cea mai ieftină companie aeriană care zboară către din Tokyo către Bucureşti?

Qatar Airways

Qatar Airways este cea mai populară companie care operează ruta din Tokyo către Bucureşti

Care este cel mai ieftin traseu pentru zborul Tokyo - Bucureşti ?

Tokyo Narita - Bucureşti Aeroportul Henri Coandă

Zboară din Tokyo Narita către Bucureşti Aeroportul Henri Coandă cu cel mai bun preț de zbor pentru ruta Tokyo - Bucureşti

Cu cât timp înainte ar trebuie să rezerv zborul Tokyo - Bucureşti?

Cu 60 de zile zile înainte

Cea mai ieftină perioadă pentru a cumpăra un bilet de avion din Tokyo către Bucureşti este cu aproximativ 60 de zile înainte de plecare.


Compară ușor bilete de avion dus-întors din Tokyo către Bucureşti

Mai jos, poți vedea cele mai bune prețuri pentru ruta ta, din următoarele trei luni. Toate prețurile au fost găsite pe momondo săptămâna aceasta. Caută cele mai rapide sau cele mai ieftine zboruri din Tokyo către Bucureşti, schimbând tab-urile.
Qatar Airways
23 ian.
NRT16:55Tokyo Narita
21h 55m
1 escală
OTP14:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
28 ian.
OTP06:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
23h 05m
1 escală
NRT05:55Tokyo Narita
Emirates
14 dec.
NRT17:30Tokyo Narita
30h 20m
1 escală
OTP23:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
25 dec.
OTP20:35Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
32h 45m
1 escală
NRT05:20Tokyo Narita
Turkish Airlines
23 ian.
HND17:55Tokyo Aeroportul Tokio Haneda
28h 45m
1 escală
OTP22:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
28 ian.
OTP16:45Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
15h 00m
1 escală
HND07:45Tokyo Aeroportul Tokio Haneda
Companii aeriene multiple
23 ian.
NRT16:55Tokyo Narita
21h 55m
1 escală
OTP14:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
28 ian.
OTP07:20Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
22h 35m
2 de escale
NRT05:55Tokyo Narita
Companii aeriene multiple
23 ian.
NRT16:55Tokyo Narita
33h 10m
2 de escale
OTP02:05Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
28 ian.
OTP11:20Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
18h 20m
2 de escale
NRT05:40Tokyo Narita
Companii aeriene multiple
23 ian.
NRT16:55Tokyo Narita
36h 00m
3 de escale
OTP04:55Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
28 ian.
OTP11:20Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
18h 20m
2 de escale
NRT05:40Tokyo Narita

Caută cele mai ieftine zboruri doar dus din Tokyo către Bucureşti

Dacă te interesează zborurile doar dus din Tokyo în Bucureşti, vezi câteva dintre oferte noastreoferite de Emirates, Qatar Airways și Turkish Airlines
Qatar Airways
21 dec.
NRT16:55Tokyo Narita
21h 55m
1 escală
OTP14:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Companii aeriene multiple
27 dec.
NRT16:55Tokyo Narita
34h 45m
2 de escale
OTP03:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Emirates
22 dec.
NRT17:30Tokyo Narita
21h 40m
1 escală
OTP15:10Bucureşti Aeroportul Henri Coandă

Cele mai bune companii aeriene care zboară din Tokyo în Bucureşti

Compară și vezi opiniile despre companii care zboară din Tokyo în Bucureşti, cu momondo
Compania aerianăEvaluareAnulare GratuităPreț
Qatar Airways
PrețDe la 857 €
Anulare Gratuită
Evaluare
8,3
8,5

Îmbarcare

8,2

Confort

8,7

Echipaj

8,3

Divertisment

8,0

Mâncare

Evaluări

Personalul foarte amabil si prietenos însă foarte frig in cabine in special pentru un zbor de noapte. Venind dintr-o tara unde minima este de 24 de grade sa stai timp de 5 ore la o temperatura de maxim 16-17 grade si in curent nu a fost prea plăcut.

1 / 1

  • Oferă companiile aeriene care zboară din Tokyo în Bucureşti posibilitatea de anulare flexibilă din motive de COVID-19?

    Câteva dintre companiile aeriene partenere care operează zborul Tokyo - Bucureşti au adoptat noi politici pentru a răspunde mai bine impactului global cauzat de COVID-19. Câteva dintre companiile care ar putea renunța la taxele de anulare sunt Qatar Airways și Turkish Airlines. Poți căuta întreaga listă de companii aeriene care, precum Qatar Airways, oferă această flexibilitate.

  • Ce distanță este între Tokyo și Bucureşti cu avionul?

    Tokyo și Bucureşti se află la 8877,5 km distanță. Zborurile parcurg în mod normal această distanță în 19h 40m, în funcție de condițiile de zbor și de traficul aerian din jurul ambelor aeroporturi.


Rute alternative din Tokyo către Bucureşti

Descoperă cele mai bune prețuri și cele mai convenabile date, comparând zboruri alternative către/din aeroporturile și orașele din apropiere
Zboruri din Tokyo către Cluj-Napoca
Cel mai scurt timp de zbor28h 35m
Cel mai ieftin900 €