Zboruri ieftin din Aeroportul Roma Leonardo da Vinci în Bucureşti, începând de la 20 €

Dus-întors
1 adult
Economic
De unde?
În?
Du 3/7
Du 10/7

Oferte din partea a peste 900 de site-uri de călătorii.

Informații despre zborurile din Aeroportul Roma Leonardo da Vinci către Bucureşti

Informații despre durata zborului, zboruri directe și aeroporturi pentru zborul din Aeroportul Roma Leonardo da Vinci către Bucureşti

Cel mai bun preț găsit

20 €

Cel mai scurt timp de zbor

1h 50m

Zboruri directe

Jo, Vi, Sâ și Du

Aeroporturi în Bucureşti

2 aeroporturi
Cel mai bun zbor doar dus din Aeroportul Roma Leonardo da Vinci în Bucureşti din ultimele 72 de ore este 20 €, în vreme ce cel mai bun dus întors pe aceeași rută este 56 €.
Cel mai rapid zbor din Aeroportul Roma Leonardo da Vinci către Bucureşti durează 1h 50m.
Zborurile directe pleacă joi, Vineri, sâmbătă și duminică din Aeroportul Roma Leonardo da Vinci către Bucureşti on . Compania aeriană care operează zboruri directe este Wizz Air..
Există 2 aeroporturi în apropiere de Bucureşti: Bucureşti Internațional București Băneasa - Aurel Vlaicu (BBU), Bucureşti Henri Coandă (OTP)

Cum să găsești cel mai ieftin bilet de avion din Aeroportul Roma Leonardo da Vinci către Bucureşti

Nu căuta mai departe. Am parcurs noi toate căutările acestei rute pe momondo pentru a-ți oferi cea mai importantă informație și sfaturi despre cum să găsești cel mai ieftin bilet de avion pentru călătoria ta

Care este cea mai ieftină lună pentru a zbura în Bucureşti?

ianuarie

Cea mai ieftină perioada a anului pentru a zbura din Aeroportul Roma Leonardo da Vinci către Bucureşti este ianuarie. Cea mai scumpă este August.

Care este cea mai ieftină companie aeriană care zboară către din Aeroportul Roma Leonardo da Vinci către Bucureşti?

Blue Air

Blue Air și Wizz Air sunt cele mai populare companii care operează ruta din Aeroportul Roma Leonardo da Vinci către Bucureşti

Cu cât timp înainte ar trebuie să rezerv zborul Aeroportul Roma Leonardo da Vinci - Bucureşti?

Cu 60 de zile zile înainte

Cea mai ieftină perioadă pentru a cumpăra un bilet de avion din Aeroportul Roma Leonardo da Vinci către Bucureşti este cu aproximativ 60 de zile înainte de plecare.


Compară ușor bilete de avion dus-întors din Aeroportul Roma Leonardo da Vinci către Bucureşti

Mai jos, poți vedea cele mai bune prețuri pentru ruta ta, din următoarele trei luni. Toate prețurile au fost găsite pe momondo săptămâna aceasta. Caută cele mai rapide sau cele mai ieftine zboruri din Aeroportul Roma Leonardo da Vinci către Bucureşti, schimbând tab-urile.
Mai multe companii aeriene
24 iul.
FCO13:00Roma Leonardo da Vinci
27h 30m
2 de escale
OTP16:30Bucureşti Henri Coandă
5 aug.
OTP15:00Bucureşti Henri Coandă
2h 05m
FCO17:05Roma Leonardo da Vinci
Wizz Air
14 sept.
FCO04:10Roma Leonardo da Vinci
17h 45m
1 escală
OTP21:55Bucureşti Henri Coandă
15 oct.
OTP08:50Bucureşti Henri Coandă
2h 05m
FCO10:55Roma Leonardo da Vinci
Ryanair
14 iul.
FCO14:15Roma Leonardo da Vinci
28h 05m
2 de escale
OTP18:20Bucureşti Henri Coandă
20 iul.
OTP19:45Bucureşti Henri Coandă
26h 10m
2 de escale
FCO21:55Roma Leonardo da Vinci
Mai multe companii aeriene
24 iul.
FCO13:00Roma Leonardo da Vinci
27h 30m
2 de escale
OTP16:30Bucureşti Henri Coandă
5 aug.
OTP17:05Bucureşti Henri Coandă
28h 40m
2 de escale
FCO21:45Roma Leonardo da Vinci
Mai multe companii aeriene
24 iul.
FCO13:00Roma Leonardo da Vinci
27h 30m
2 de escale
OTP16:30Bucureşti Henri Coandă
10 aug.
OTP08:55Bucureşti Henri Coandă
2h 05m
FCO11:00Roma Leonardo da Vinci
Mai multe companii aeriene
24 iul.
FCO13:00Roma Leonardo da Vinci
27h 30m
2 de escale
OTP16:30Bucureşti Henri Coandă
10 aug.
OTP06:10Bucureşti Henri Coandă
22h 25m
1 escală
FCO04:35Roma Leonardo da Vinci

Caută cele mai ieftine zboruri doar dus din Aeroportul Roma Leonardo da Vinci către Bucureşti

Dacă te interesează zborurile doar dus din Aeroportul Roma Leonardo da Vinci în Bucureşti, vezi câteva dintre oferte noastreoferite de Ryanair și Wizz Air
Wizz Air
29 aug.
FCO16:50Roma Leonardo da Vinci
2h 00m
OTP18:50Bucureşti Henri Coandă
Ryanair
7 iul.
FCO02:40Roma Leonardo da Vinci
39h 40m
2 de escale
OTP18:20Bucureşti Henri Coandă
Mai multe companii aeriene
20 sept.
FCO04:35Roma Leonardo da Vinci
37h 45m
2 de escale
OTP18:20Bucureşti Henri Coandă

Caută zboruri de ultim moment din Aeroportul Roma Leonardo da Vinci în Bucureşti

Găsește și compară prețuri la zboruri dus-întors de ultim moment din Aeroportul Roma Leonardo da Vinci în Bucureşti.
Mai multe companii aeriene
4 iul.
FCO08:20Roma Leonardo da Vinci
22h 10m
2 de escale
OTP06:30Bucureşti Henri Coandă
17 iul.
OTP14:55Bucureşti Henri Coandă
2h 05m
FCO17:00Roma Leonardo da Vinci
Ryanair
7 iul.
FCO03:10Roma Leonardo da Vinci
39h 10m
2 de escale
OTP18:20Bucureşti Henri Coandă
10 iul.
OTP18:55Bucureşti Henri Coandă
19h 45m
2 de escale
FCO14:40Roma Leonardo da Vinci
Wizz Air
8 iul.
FCO16:40Roma Leonardo da Vinci
2h 00m
OTP18:40Bucureşti Henri Coandă
15 iul.
OTP15:00Bucureşti Henri Coandă
2h 05m
FCO17:05Roma Leonardo da Vinci
Mai multe companii aeriene
4 iul.
FCO08:20Roma Leonardo da Vinci
22h 10m
2 de escale
OTP06:30Bucureşti Henri Coandă
17 iul.
OTP14:55Bucureşti Henri Coandă
2h 05m
FCO17:00Roma Leonardo da Vinci
Mai multe companii aeriene
4 iul.
FCO08:20Roma Leonardo da Vinci
22h 10m
2 de escale
OTP06:30Bucureşti Henri Coandă
8 iul.
OTP17:05Bucureşti Henri Coandă
28h 40m
2 de escale
FCO21:45Roma Leonardo da Vinci
Mai multe companii aeriene
4 iul.
FCO08:20Roma Leonardo da Vinci
22h 10m
2 de escale
OTP06:30Bucureşti Henri Coandă
17 iul.
OTP12:50Bucureşti Henri Coandă
15h 45m
1 escală
FCO04:35Roma Leonardo da Vinci

Cele mai bune companii aeriene care zboară din Aeroportul Roma Leonardo da Vinci în Bucureşti

Compară și vezi opiniile despre companii care zboară din Aeroportul Roma Leonardo da Vinci în Bucureşti, cu momondo
Compania aerianăEvaluareAnulare GratuităPreț
Wizz AirPrețDe la 39 €Anulare GratuităEvaluare
7,1
7,2

Îmbarcare

7,1

Confort

7,7

Echipaj

6,8

Divertisment

7,0

Mâncare

Evaluări

Zborul a avut intarziere la plecare iar cand a aterizat am asteptat sa vina autobuzul sa putem cobori din avion. Totul a fost groaznic decand am plecat din Buc catre Roma si inapoi. Nu ma asteptam sa fie atat de slab serviciile si timpul de asteptare atat de mare cu intarzieri. In plus sunt multe cerinte sa poti zbura: masca FFP2 iar echipajul nu are asa ceva dar noi suntem obligati sa avem, se cere test pcr sau antigen pt cei vaccinati, nu e normal asa ceva. Asta inseamna sa ne faceti pe noi cei vaccinati niste prosti pt ca ne-am vaccinat. Urat din artea voastra. Bani dati aiurea pt ca nu ne-a mai cerut nimeni asa ceva. O abusurditate. Ar trebuii sa ne dati banii inapoi, bani cheltuiti degeaba fiind vaccinati cu buster!!!!! Am fost taxati 40 euro pt 3 check-inuri pt ca nu am facut check in cu 3 ore inainte de zbor deoarece aplicatia nu a mers. Am platit pt ca serviciile voastre nu merg si sunt proaste. Voi face plangere la protectia consumatorului! Mariana Bataus

1 / 6
Caută zboruri Wizz Air
Blue AirPrețDe la 70 €Anulare GratuităEvaluare
7,3
7,3

Îmbarcare

7,2

Confort

8,4

Echipaj

6,8

Divertisment

7,4

Mâncare

Evaluări

Daca tot se schimba avionul, ar trebui sa se tina cont si de faptul ca DACA AI PLATIT LOC EXTRASPACE TREBUIE SA BENFICIEZI DE EL! Am avut platit loc extra space care s-a transformat într-un loc normal. De toata jjena!

1 / 2
Caută zboruri Blue Air
  • Zboruri Wizz Air din Aeroportul Roma Leonardo da Vinci în Bucureşti

    Wizz Air operates around 5 flights from Aeroportul Roma Leonardo da Vinci to Bucureşti every week. The average price of these flights found in the last 72 hours has been 159 €, but momondo users have found Wizz Air deals from Aeroportul Roma Leonardo da Vinci to Bucureşti from as low as 41 € round-trip. Wizz Air has been scored 7,1/10 in 108 reviews.


Zboruri cu Wizz Air din Aeroportul Roma Leonardo da Vinci în Bucureşti

Cele mai bune oferte Wizz Air la biletele de avion Aeroportul Roma Leonardo da Vinci - Bucureşti
Wizz Air
14 sept.
FCO04:10Roma Leonardo da Vinci
17h 45m
1 escală
OTP21:55Bucureşti Henri Coandă
15 oct.
OTP08:50Bucureşti Henri Coandă
2h 05m
FCO10:55Roma Leonardo da Vinci
Wizz Air
2 sept.
FCO10:35Roma Leonardo da Vinci
2h 00m
OTP12:35Bucureşti Henri Coandă
16 sept.
OTP15:00Bucureşti Henri Coandă
2h 05m
FCO17:05Roma Leonardo da Vinci
Wizz Air
9 iul.
FCO10:35Roma Leonardo da Vinci
2h 00m
OTP12:35Bucureşti Henri Coandă
13 iul.
OTP08:55Bucureşti Henri Coandă
2h 05m
FCO11:00Roma Leonardo da Vinci

Zboruri cu Ryanair din Aeroportul Roma Leonardo da Vinci în Bucureşti

Cele mai bune oferte Ryanair la biletele de avion Aeroportul Roma Leonardo da Vinci - Bucureşti
Ryanair
14 iul.
FCO14:15Roma Leonardo da Vinci
28h 05m
2 de escale
OTP18:20Bucureşti Henri Coandă
20 iul.
OTP19:45Bucureşti Henri Coandă
26h 10m
2 de escale
FCO21:55Roma Leonardo da Vinci
Ryanair
7 iul.
FCO03:10Roma Leonardo da Vinci
39h 10m
2 de escale
OTP18:20Bucureşti Henri Coandă
10 iul.
OTP18:55Bucureşti Henri Coandă
19h 45m
2 de escale
FCO14:40Roma Leonardo da Vinci
Ryanair
3 iul.
FCO08:15Roma Leonardo da Vinci
32h 15m
2 de escale
OTP16:30Bucureşti Henri Coandă
5 iul.
OTP19:35Bucureşti Henri Coandă
21h 40m
2 de escale
FCO17:15Roma Leonardo da Vinci

  • Oferă companiile aeriene care zboară din Roma Leonardo da Vinci în Bucureşti posibilitatea de anulare flexibilă din motive de COVID-19?

    Câteva dintre companiile aeriene partenere care operează zborul Roma Leonardo da Vinci - Bucureşti au adoptat noi politici pentru a răspunde mai bine impactului global cauzat de COVID-19. Câteva dintre companiile care ar putea renunța la taxele de anulare sunt Wizz Air, Blue Air șiTAROM. Poți căuta întreaga listă de companii aeriene care, precum Wizz Air, oferă această flexibilitate.

  • Ce distanță este între Roma Leonardo da Vinci și Bucureşti cu avionul?

    Roma Leonardo da Vinci și Bucureşti se află la 1159,3 km distanță. În ceea ce privește timpul de zbor, acesta durează puțin peste 2h 00m.



Rute alternative din Aeroportul Roma Leonardo da Vinci către Bucureşti

Descoperă cele mai bune prețuri și cele mai convenabile date, comparând zboruri alternative către/din aeroporturile și orașele din apropiere
Zboruri din Roma către Bucureşti
Cel mai scurt timp de zbor1h 55m
Cel mai ieftin51 €
Zboruri din Roma către Bacău
Cel mai scurt timp de zbor2h 15m
Cel mai ieftin105 €
Zboruri din Roma către Iași
Cel mai scurt timp de zbor2h 25m
Cel mai ieftin115 €
Zboruri din Roma către Cluj-Napoca
Cel mai scurt timp de zbor6h 25m
Cel mai ieftin91 €
Zboruri din Roma către Suceava
Cel mai scurt timp de zbor2h 25m
Cel mai ieftin18 €

Zboruri similare rutei Aeroportul Roma Leonardo da Vinci - Bucureşti

Ești flexibil în privința destinației? Extinde-ți căutarea și găsește zboruri similare rutei Aeroportul Roma Leonardo da Vinci - Bucureşti.

De ce să folosești momondo?

Pentru a găsi zborul care răspunde cel mai bine nevoilor tale, momondo reunește numeroase rute de la diferite companii aeriene și agenții de turism. Tu te poți folosi apoi de sfaturile noastre și de filtrele pe care le punem la dispoziție pentru a găsi cel mai bun zbor din Roma în Bucureşti.

Poți găsi zboruri din Roma în Bucureşti cu politici de rezervare flexibilă folosind formularul de căutare de mai sus și selectând filtrul special acestei caracteristici, care îți va evidenția apoi doar zborurile flexibile.

După ce ai în față toate opțiunile potențiale de zbor Roma - Bucureşti, momondo te ajută să le sortezi și filtrezi în funcție de preferințe precum compania aeriană, prețul, orele de zbor etc.

Sigur. momondo urmărește prețurile zborurilor Roma - Bucureşti. Tu nu ai nevoie decât de o adresă de e-mail validă, iar noi ne ocupăm de restul; atât de simplu și rapid.


Iată de ce călătorii aleg momondo
Călătorii flexibile
momondo îți înțelege nevoia de flexibilitate și de aceea îți punem la dispoziție un filtru special pentru zborurile care nu percep taxe de modificare.
Sfaturi de la experți
Informații bazate pe date și redactate pentru a te ajuta să găsești cel mai bun zbor (de la cel mai ieftin moment de zbor al zilei la intervalul cu care să rezervi în avans).
Alerte de preț
Urmărește prețul rutei de zbor preferate și primește alerte atunci când apar modificări.