Zboruri ieftine din Viena către Bucureşti

Dus-întors
1 adult
Economic
De unde?
În?
Vi 7/5
Vi 14/5

Informații despre zborurile din Viena către Bucureşti

Informații despre durata zborului, zboruri directe și aeroporturi pentru zborul din Viena către Bucureşti
Cel mai bun preț găsit385 leiCea mai bună ofertă de zbor din Viena către Bucureşti găsită pe momondo în ultimele 72 de ore este 385 lei
Cel mai scurt timp de zbor1h 35mCel mai rapid zbor din Viena către Bucureşti durează 1h 35m.
Zboruri directeDuZborurile directe pleacă duminică din Viena către Bucureşti. Compania aeriană care operează zboruri directe este Austrian Airlines..
Aeroporturi în Bucureşti2 aeroporturiExistă 2 aeroporturi în apropiere de Bucureşti: Bucureşti Aeroportul Internațional București Băneasa - Aurel Vlaicu (BBU), Bucureşti Aeroportul Henri Coandă (OTP)

Cum să găsești cel mai ieftin bilet de avion din Viena către Bucureşti

Nu căuta mai departe. Am parcurs noi toate căutările acestei rute pe momondo pentru a-ți oferi cea mai importantă informație și sfaturi despre cum să găsești cel mai ieftin bilet de avion pentru călătoria ta

Care este cea mai ieftină lună pentru a zbura în Bucureşti?

Mai

Cea mai ieftină perioada a anului pentru a zbura din Viena către Bucureşti este Mai. Cea mai scumpă este Iunie.

Care este cea mai ieftină zi pentru a zbura din Viena către Bucureşti?

marți

În mod obișnuit, cea mai ieftină zi a săptămânii este marți, iar cea mai scumpă, duminică.

Care este cel mai ieftin moment pentru a zbura către din Viena către Bucureşti?

la prânz

Zborurile din Viena către Bucureşti sunt cu aproximativ 47% mai scumpe seara decât la prânz

Care este cea mai ieftină companie aeriană care zboară către din Viena către Bucureşti?

Lauda

Austrian Airlines, Lauda și TAROM sunt cele mai populare companii care operează ruta din Viena către Bucureşti

Care este cel mai ieftin traseu pentru zborul Viena - Bucureşti ?

Viena Vienna Intl - Bucureşti Aeroportul Henri Coandă

Zboară din Viena Vienna Intl către Bucureşti Aeroportul Henri Coandă cu cel mai bun preț de zbor pentru ruta Viena - Bucureşti

Cu cât timp înainte ar trebuie să rezerv zborurile Viena - Bucureşti?

Cu 57 de zile zile înainte

Cea mai ieftină perioadă pentru a cumpăra un bilet de avion din Viena către Bucureşti este cu aproximativ 57 de zile înainte de plecare.


Compară zborurile din Viena către Bucureşti în mod simplu

Mai jos, poți vedea cele mai bune prețuri pentru ruta ta, din următoarele trei luni. Toate prețurile au fost găsite pe momondo săptămâna aceasta. Caută cele mai rapide sau cele mai ieftine zboruri din Viena către Bucureşti, schimbând tab-urile.
Companii aeriene multiple
4 iun.
VIE10:40Viena Vienna Intl
1h 35m
OTP12:15Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
7 iun.
OTP15:00Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
1h 30m
VIE16:30Viena Vienna Intl
Wizz Air
4 iun.
VIE10:40Viena Vienna Intl
1h 35m
OTP12:15Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
7 iun.
OTP09:30Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
1h 35m
VIE11:05Viena Vienna Intl
Ryanair
6 iun.
VIE10:20Viena Vienna Intl
1h 35m
OTP11:55Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
13 iun.
OTP09:10Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
1h 35m
VIE10:45Viena Vienna Intl
Blue Air
21 mai
VIE16:35Viena Vienna Intl
1h 30m
OTP18:05Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
23 mai
OTP15:15Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
1h 30m
VIE16:45Viena Vienna Intl
Companii aeriene multiple
4 iun.
VIE10:40Viena Vienna Intl
1h 35m
OTP12:15Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
7 iun.
OTP09:30Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
1h 35m
VIE11:05Viena Vienna Intl
Companii aeriene multiple
4 iun.
VIE10:40Viena Vienna Intl
1h 35m
OTP12:15Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
7 iun.
OTP09:30Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
1h 35m
VIE11:05Viena Vienna Intl

Caută cele mai ieftine zboruri doar dus din Viena către Bucureşti

Dacă te interesează zborurile doar dus din Viena în Bucureşti, vezi mai jos câteva dintre oferte noastre oferite de Blue Air, Ryanair și Wizz Air
Wizz Air
31 mai
VIE10:40Viena Vienna Intl
1h 35m
OTP12:15Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Ryanair
1 iun.
VIE03:40Viena Vienna Intl
1h 35m
OTP05:15Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Blue Air
21 mai
VIE16:35Viena Vienna Intl
1h 30m
OTP18:05Bucureşti Aeroportul Henri Coandă

Cele mai bune companii aeriene care zboară din Viena în Bucureşti

Compară și vezi opiniile despre companii care zboară din Viena în Bucureşti, cu momondo
Compania aerianăEvaluareAnulare GratuităPreț
Lauda
PrețDe la 136 lei
Anulare Gratuită
Evaluare
7,4
Austrian Airlines
PrețDe la 328 lei
Anulare Gratuită
Evaluare
7,1
TAROM
PrețDe la 436 lei
Anulare Gratuită
Evaluare
7,8
8,5

Îmbarcare

8,2

Confort

8,5

Echipaj

6,5

Divertisment

7,1

Mâncare

Evaluări

Contra: Lots of turbulences at landing, due tonthe heavy rain.

1 / 2

  • Oferă companiile aeriene care zboară din Viena Vienna Intl în Bucureşti posibilitatea de anulare flexibilă din motive de COVID-19?

    Pentru a mai ușura din stresul rezervării zborurilor, câteva dintre companiile aeriene partenere care operează zborul Viena Vienna Intl - Bucureşti au luat măsuri în fața pandemiei. Este posibil ca următoarele companii să aibă politici de anulare flexibile: Austrian Airlines, Lauda și TAROM.


Rute alternative din Viena către Bucureşti

Descoperă cele mai bune prețuri și cele mai convenabile date, comparând zboruri alternative către/din aeroporturile și orașele din apropiere
Zboruri din Viena către Cluj-Napoca
Cel mai scurt timp de zbor1h 20m
Cel mai ieftin352 lei
Zboruri din Viena către Iași
Cel mai scurt timp de zbor1h 30m
Cel mai ieftin410 lei
Zboruri din Viena către Suceava
Cel mai scurt timp de zbor1h 30m
Cel mai ieftin471 lei
Zboruri din Viena către Sibiu
Cel mai scurt timp de zbor1h 25m
Cel mai ieftin471 lei
Zboruri din Viena către Timișoara
Cel mai scurt timp de zbor5h 30m
Cel mai ieftin553 lei
Zboruri din Salzburg către Bucureşti
Cel mai scurt timp de zbor21h 10m
Cel mai ieftin816 lei
Zboruri din Graz către Bucureşti
Cel mai scurt timp de zbor6h 35m
Cel mai ieftin832 lei
Zboruri din Innsbruck către Bucureşti
Cel mai scurt timp de zbor3h 45m
Cel mai ieftin840 lei
Zboruri din Graz către Timișoara
Cel mai scurt timp de zbor5h 40m
Cel mai ieftin865 lei