Zboruri ieftin din Salzburg în Bucureşti, începând de la 65 €

Dus-întors
1 adult
Economic
De unde?
În?
Jo 27/1
Jo 3/2

Oferte din partea a peste 900 de site-uri de călătorii.

Informații despre zborurile din Salzburg către Bucureşti

Informații despre durata zborului, zboruri directe și aeroporturi pentru zborul din Salzburg către Bucureşti
Cel mai bun preț găsit825 €Cea mai bună ofertă de zbor dus-întors din Salzburg în Bucureşti găsit pe momondo în ultimele 72 de ore a fost de 825 €. Cel mai bun zbor din Salzburg în Bucureşti găsit în ultimele 72 de ore a fost de 65 €.
Cel mai scurt timp de zbor12h 15mCel mai rapid zbor din Salzburg către Bucureşti durează 12h 15m.
Zboruri directeNiciunulNu există zboruri directe din Salzburg către Bucureşti. Ruta populară, cu escală, pentru această conexiune este Aeroportul Salzburg W.A. Mozart - Bucureşti Aeroportul Henri Coandă.
Aeroporturi în Bucureşti2 aeroporturiExistă 2 aeroporturi în apropiere de Bucureşti: Bucureşti Aeroportul Internațional București Băneasa - Aurel Vlaicu (BBU), Bucureşti Aeroportul Henri Coandă (OTP)

Cum să găsești cel mai ieftin bilet de avion din Salzburg către Bucureşti

Nu căuta mai departe. Am parcurs noi toate căutările acestei rute pe momondo pentru a-ți oferi cea mai importantă informație și sfaturi despre cum să găsești cel mai ieftin bilet de avion pentru călătoria ta

Care este cea mai ieftină lună pentru a zbura în Bucureşti?

August

Cea mai ieftină perioada a anului pentru a zbura din Salzburg către Bucureşti este August. Cea mai scumpă este decembrie.

Care este cea mai ieftină zi pentru a zbura din Salzburg către Bucureşti?

joi

În mod obișnuit, cea mai ieftină zi a săptămânii este joi, iar cea mai scumpă, duminică.

Care este cel mai ieftin moment pentru a zbura către din Salzburg către Bucureşti?

dimineața

Zborurile din Salzburg către Bucureşti sunt cu aproximativ 31% mai scumpe după-amiaza decât dimineața

Care este cea mai ieftină companie aeriană care zboară către din Salzburg către Bucureşti?

Austrian Airlines

Austrian Airlines este cea mai populară companie care operează ruta din Salzburg către Bucureşti

Care este cel mai ieftin traseu pentru zborul Salzburg - Bucureşti ?

Salzburg W.A. Mozart - Bucureşti Aeroportul Henri Coandă

Zboară din Salzburg W.A. Mozart către Bucureşti Aeroportul Henri Coandă cu cel mai bun preț de zbor pentru ruta Salzburg - Bucureşti

Cu cât timp înainte ar trebuie să rezerv zborul Salzburg - Bucureşti?

Cu 24 de zile zile înainte

Cea mai ieftină perioadă pentru a cumpăra un bilet de avion din Salzburg către Bucureşti este cu aproximativ 24 de zile înainte de plecare.


Compară ușor bilete de avion dus-întors din Salzburg către Bucureşti

Mai jos, poți vedea cele mai bune prețuri pentru ruta ta, din următoarele trei luni. Toate prețurile au fost găsite pe momondo săptămâna aceasta. Caută cele mai rapide sau cele mai ieftine zboruri din Salzburg către Bucureşti, schimbând tab-urile.
Companii aeriene multiple
7 feb.
SZG05:40Salzburg W.A. Mozart
12h 19m
1 escală
OTP17:59Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
14 mar.
OTP02:40Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
14h 55m
1 escală
SZG17:35Salzburg W.A. Mozart
Lufthansa
14 feb.
SZG09:40Salzburg W.A. Mozart
8h 10m
1 escală
OTP17:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
28 feb.
OTP01:15Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
8h 40m
1 escală
SZG09:55Salzburg W.A. Mozart
Companii aeriene multiple
7 feb.
SZG05:40Salzburg W.A. Mozart
12h 19m
1 escală
OTP17:59Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
14 mar.
OTP03:30Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
14h 05m
2 de escale
SZG17:35Salzburg W.A. Mozart
Companii aeriene multiple
5 feb.
SZG05:10Salzburg W.A. Mozart
26h 15m
1 escală
OTP07:25Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
18 feb.
OTP05:45Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
29h 35m
2 de escale
SZG11:20Salzburg W.A. Mozart
Companii aeriene multiple
5 feb.
SZG05:10Salzburg W.A. Mozart
30h 55m
2 de escale
OTP12:05Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
18 feb.
OTP07:45Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
27h 35m
2 de escale
SZG11:20Salzburg W.A. Mozart
Companii aeriene multiple
25 feb.
SZG08:30Salzburg W.A. Mozart
19h 50m
2 de escale
OTP04:20Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
11 mar.
OTP05:45Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
26h 20m
2 de escale
SZG08:05Salzburg W.A. Mozart

Caută cele mai ieftine zboruri doar dus din Salzburg către Bucureşti

Dacă te interesează zborurile doar dus din Salzburg în Bucureşti, vezi câteva dintre oferte noastreoferită de Ryanair
Ryanair
29 ian.
SZG05:10Salzburg W.A. Mozart
24h 15m
2 de escale
OTP05:25Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Companii aeriene multiple
29 ian.
SZG04:20Salzburg W.A. Mozart
8h 00m
1 escală
OTP12:20Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
Ryanair
20 apr.
SZG06:50Salzburg W.A. Mozart
12h 05m
1 escală
OTP18:55Bucureşti Aeroportul Henri Coandă

Cele mai bune companii aeriene care zboară din Salzburg în Bucureşti

Compară și vezi opiniile despre companii care zboară din Salzburg în Bucureşti, cu momondo
Compania aerianăEvaluareAnulare GratuităPreț
Austrian Airlines
PrețDe la 124 €
Anulare Gratuită
Evaluare
7,2
7,2

Îmbarcare

7,3

Confort

7,6

Echipaj

6,5

Divertisment

6,8

Mâncare

Evaluări

Pentru mine totul a funcționat bine… chiar foarte bine

1 / 1

Zboruri cu SAS din Salzburg în Bucureşti

Cele mai bune oferte SAS la biletele de avion Salzburg - Bucureşti
SAS
5 feb.
SZG08:05Salzburg W.A. Mozart
10h 05m
3 de escale
OTP18:10Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
18 feb.
OTP09:25Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
22h 40m
3 de escale
SZG08:05Salzburg W.A. Mozart
1.390 €
Caută similare
SAS
5 feb.
SZG08:05Salzburg W.A. Mozart
10h 05m
2 de escale
OTP18:10Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
18 feb.
OTP09:25Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
22h 40m
3 de escale
SZG08:05Salzburg W.A. Mozart
1.477 €
Caută similare

Zboruri cu Lufthansa din Salzburg în Bucureşti

Cele mai bune oferte Lufthansa la biletele de avion Salzburg - Bucureşti
Lufthansa
14 feb.
SZG09:40Salzburg W.A. Mozart
8h 10m
1 escală
OTP17:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
28 feb.
OTP01:15Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
8h 40m
1 escală
SZG09:55Salzburg W.A. Mozart
Lufthansa
18 feb.
SZG09:40Salzburg W.A. Mozart
8h 10m
1 escală
OTP17:50Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
4 mar.
OTP09:25Bucureşti Aeroportul Henri Coandă
9h 05m
1 escală
SZG18:30Salzburg W.A. Mozart

  • Oferă companiile aeriene care zboară din Salzburg W.A. Mozart în Bucureşti posibilitatea de modificare flexibilă din motive de COVID-19?

    Din cauza impactului global cauzat de COVID-19, câteva dintre companiile aeriene partenere care operează zboruri din Salzburg W.A. Mozart în Bucureşti, precum Austrian Airlines ar putea aplica politici de modificare flexibile. Caută pe site-ul nostru toate companiile aeriene care oferă această flexibilitate.

  • Ce distanță este între Salzburg W.A. Mozart și Bucureşti cu avionul?

    Între Salzburg W.A. Mozart și Bucureşti este o distanță de Bucureşti. Cu avionul, această rută durează în mod normal 5h 40m.


Rute alternative din Salzburg către Bucureşti

Descoperă cele mai bune prețuri și cele mai convenabile date, comparând zboruri alternative către/din aeroporturile și orașele din apropiere
Zboruri din Viena către Bucureşti
Cel mai scurt timp de zbor1h 35m
Cel mai ieftin15 €
Zboruri din Viena către Iași
Cel mai scurt timp de zbor1h 30m
Cel mai ieftin41 €
Zboruri din Viena către Suceava
Cel mai scurt timp de zbor1h 25m
Cel mai ieftin12 €
Zboruri din Viena către Sibiu
Cel mai scurt timp de zbor1h 15m
Cel mai ieftin41 €
Zboruri din Viena către Cluj-Napoca
Cel mai scurt timp de zbor1h 20m
Cel mai ieftin48 €
Zboruri din Viena către Timișoara
Cel mai scurt timp de zbor3h 15m
Cel mai ieftin35 €
Zboruri din Graz către Timișoara
Cel mai scurt timp de zbor6h 45m
Cel mai ieftin240 €
Zboruri din Graz către Bucureşti
Cel mai scurt timp de zbor3h 35m
Cel mai ieftin154 €
Zboruri din Innsbruck către Bucureşti
Cel mai scurt timp de zbor31h 25m
Cel mai ieftin148 €